Повече от три четвърти от инвеститорите в недвижими имоти в Европа очакват настоящият пазарен цикъл да продължи поне до 2019 г., показват резултатите от проучване на Union Investment, цитирани от онлайн изданието ipe.com.
Данните показват, че 75% от анкетираните 168 професионални инвеститори не очакват пазарът да достигне своя връх преди 2019 г. Общо 43% от тях смятат, че пазарът ще достигне максимума си дори по-късно.
Резултатите от проучването показват още, че 71% от инвеститорите в Германия и 74% от тези във Великобритания се стремят към нискорискови подходи за инвестиции. Делът им се увеличава значително в сравнение с предишното подобно проучване отпреди 6 месеца.
Толерантността към риска все още е по-висока във Франция, където 59% от инвеститорите заявяват, че очакват да постигнат по-ниска възвръщаемост при същото ниво на риск, а 41% поемат по-голям риск, за да постигнат целите си за възвръщаемост и доходност.
Почти една трета от анкетираните инвеститори са песимистично настроени за атрактивните възможности на пазара на офиси през следващите 12 месеца. Малко над половината от анкетираните не виждат и достатъчно възможности в търговския сегмент от пазара на бизнес имоти.
Данните показват, че много от инвеститорите търсят алтернативни възможности, като например студентските жилища, в условията на намаляващи възможности в традиционните сектори.


Морски дрон се взриви в пристанището на Констанца в Румъния, няма пострадали
Демерджиев потвърди: Украинската посланичка се е намесила в казуса с Олег Невзоров
Приемат оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“ във Варна до 8 юни
Фестивалът на цацата започва в Кранево
Димитър Стоянов: България не е предоставяла морски мини на Украйна
Transversal: Производителите в САЩ се питат струва ли се да нарушат дисциплината
Transversal: Ирак, Бахрейн, Кувейт, Катар остават в капан
Transversal: Морският трафик няма да се възстанови до ниво отпреди 2г
Box Now ще инвестира още 6 млн. евро в България до края на годината
AI агенти в екипа: От еуфория към измерими резултати за софтуерните компании
Аквамен направи най-лудото Bentley в историята
По-скъп от Apple: Ferrari пусна лаптоп с изкуствен интелект
Subaru показа хибридно комби с разход 5,3 л/100 км
BYD предизвика европейския премиум в родината му
GR Corolla тества технология от бъдещето на пистата
България ще наблюдава Черно море заради взрива на дрон в Румъния
Клиент е платил с фалшиви 500 евро за такси във Враца
В кадър: Стотици си взимат последно сбогом с Любен Дилов-син
Real Estate Awards 2025 отличи най-добрите компании, проекти и професионалисти в сектора на недвижимите имоти
Анна Кендрик ще режисира "Скандалният живот на Евелин Хюго"