Едва седмица преди очакваното представяне на новите си флагмани Galaxy 7 корейският технологичен концерн Samsung обяви официално, че най-после започва актуализация на мобилната операционна система на смартфоните Galaxy до Android 6.0 Marshmallow.
Първи, разбира се, без изненада са сегашните топмодели Galaxy S6 и Galaxy S6 edge, за които потребителите могат да очакват обновление всеки момент.
Корейската компания обещава да добави още устройства към списъка с модели, които ще получат Marshmallow, но това ще се случи в следващите седмици.
Заедно с новия Android 6.0 компанията ще добави и нови възможности за ползване с извития екран на модела edge.
За съжаление, Samsung не пояснява кога актуализацията може да достигне до другите смартфони и таблети, отбелязвайки само, че ще направи „отделни съобщения за подробностите за графика на актуализацията на операционната система за всеки пазар според пазарната ситуация и изискванията на операторите“. Каквото и да означава това.
Android 6.0 Marshmallow беше обявена през май миналата година и предлага редица нови функции, включително т. нар. Now on Tap. Тази функция по същество поставя силата и мощта на Google Now навсякъде в операционната система, позволявайки на потребителите да търсят контекстуална информация за всичко - от филми, ресторанти, контакти. Налични са и няколко функции за пестене на батерията, които трябва да означават, че потребителят може да се надява на повече издържливост на батерията.
Както винаги обаче чувството на безсилие за феновете на Android заради бавната актуализация продължава да властва. Несъществуващият график за актуализацията на Samsung за устройства, различни от S6 и S6 Edge, е само върхът на айсберга.
Въпреки че има актуализации при някои други производители (G4 на LG вече има новата операционна система при повечето оператори, както и второто поколение на Moto G на Motorola) процесът е бавен и непредсказуем.
Вижте още по темата във видеото на Bloomberg TV Bulgaria


До 2035 г. България ще увеличи разходите за отбрана на до 5% от БВП
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Забраниха да се вдигат цените без ясна обосновка
Пътуванията през 2026: Устойчив лукс на фона на растящи енергийни разходи
При стабилен пазар на труда Фед може да повиши лихвите до края на годината
AI, душа и чувства според Anthropic, част 2
Парижко мазе показва как ще изглежда бъдещето на войната с дронове
AI, душа и чувства според Anthropic, част 1
Genesis вече тества конкурента на Ferrari и Lamborghini
Apple CarPlay получи дългоочаквана функция
Първото мексиканско EV събира шестима и струва 8600 долара
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Стилиян Петров и Паулина отпразнуваха сребърна сватба
Цончо Ганев: Министърът на отбраната е получил обаждане и е сменил реториката
Имало ли е драма на снимачната площадка на "Еуфория"? Сидни Суини проговори
Мартин Димитров: Радев върви в посоката на Орбан
Гълъб Донев: Падане на доходи няма да има