Позицията спрямо интеграцията на Македония на България, която едва преди няколко дни отново блокира преговорите за присъединяването на Северна Македония към Европейския съюз, е нелепа и смешна, но не защото иска признаването на страховито антибългарско преследване в Северна Македония или пък това македонците да се откажат от претенциите си да променят историята, а защото самата България не е свършила това. Българското правителство има несвършена работа по изчистването на миналото. Изглеждаме нелепо, изисквайки нашите съседи да свършват същото, коментира темата политологът Христо Анастасов в ефира на предаването "Клуб Investor” на Bloomberg TV Bulgaria.
„В продължение на 11 години Гърция блокира членството на Северна Македония в НАТО и ЕС, въпреки това в момента двете страни са в добри отношения. Това може да постигне и България, ако го направи умно“, смята гостът.
Христо Анастасов коментира и провеждащите се в неделя регионални избори във Франция.
„Франция е централизирана република. Регионалните избори са важни. Регионите са управлявани от регионални съвети, които са местната законодателна власт. Последните подобни избори са били 2015 г. По време на първия тур бяха утвърдени обявените за умрели две стари големи партии – републиканците и социалистите".
Какво каза Анастасов за приетия в Унгария закон, който забранява обсъждането на теми, свързани със смяна на пола и хомосексуалността в училищата, и реакцията в ЕС, вижте в целия материал в сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 4 години Кажи го на всичките ни съседи, ще си умрат от смях... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Аз даже не знам за какво толкова спорим. На днешно време за щастие национализмът постепенно отмира и лъжите и омразата между народите също изчезва с него. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Когато бях хлапе това беше през 2000-те кажеш ли, че Кирил и Методи не са българи, учителката веднага ще ти пише 2-ка. Буквално са ме карали да преписвам по десетки страници всякакви неща. Днес говорих и с дядо ми и баба ми - те също потвърдиха нещата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ясно ти обясних защо ти се дървя, но явно ще поватаряме... защото пишеш неверни неща от нашата история, и то неща които всички сме учили в училище или поне се предполага... да в 9ти век, хората НЕ са имали гражданство в смисъла в който влагаме ние в тази дума днес... и другото е че кирилицата НЕ усъвършенствена глаголица, а точно обратното... опростена глаголица, зада може и селяците да научат буквите... но очевидно не стига! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Не знам какво ми се дървиш като някакъв ***? Да не мислиш, че в миналото хората не са имали поданичество/гражданство на съответната държава? А етническа принадлежност си е съвсем друго. Фактите са, че Кирил и Методи са византийски поданици, които създават глаголицата. По-късно Климент Охридски я доусъвършенства в т.н. кирилица. Това е странното в случая и повечето хора не го много знаят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Грантоедите и майка си ше продадат ако им дадат добра оферта, жалка история отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Кирил и Методий, че идвали от македонските земи на Византия---кои са македонските земи на Византия ??? Ако говорят за римската провинция Македония .. да от там идват! Солун е в тази провинция отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години абе стига си писал глупости и демонстрация на липса на основни знания от нашата истъория... това да не ти е Сисиньо, че да го натурализираш за националния по футбол... и изобщо ква националности през 9ти век ?Ако ти си научил преди 3 години че те са византийци и не случайно ВИНАГИ сме ги наричали солунските братя, по добре не пиши ами марш в училище, щото явно си го проспал цялото си средно ... Кирил и Методий НЕ са извършвали никакви мисии и дейност по нашите зами, НИКАВИ ! България им е била транзит ... не са умрели тук, не са погребани тук.Климент Охридски е нашия човек плюс останалите им ученици! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Нали преди няколко години имаше един дипломатически скандал свързан с Кирил и Методий, че идвали от македонските земи на Византия. Някой високопоставен дипломат го беше казал за 24-ти май и цялата медия в България гръмна. А истината е, че Кирил и Методи сме ги приели в България и натурализирали, но са си родени, израстнали и работили за Византия (доколкото знам са били от смесено семейство). Но лично аз чак преди 2-3 години го разбрах това от уикипедия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ае ... измислици, кога пък сме твърдяли че сме траки... За Кирил и Методий също си измисляш ми се чини.. Запомнил съм го от училище защото беше много смешно, в учебника пишеше нещо от рода на: "Кирил и Методий са родени в Солун от баща Лъв и майка българка..." отговор Сигнализирай за неуместен коментар