Дяловете на договорния фонд "Ти Би Ай Динамик" ще бъдат с цена на въвеждане за търговия на Българска фондова борса - София от 10,20 лв. за дял, а борсовата търговия ще започне от 7 септември. Във вторник от управляващото дружество Ти Би Ай Асет Мениджмънт обявиха, че от същата дата дяловете ще могат да се купуват от неговите гишета.
Номиналната стойност на един дял е 10 лв. Дяловете са безналични, поименни и свободно прехвърляеми.
Фондът ще изкупува обратно чрез управляващото дружество емитирани дялове, след като нетната стойност на активите му достигне минимално изискуемия размер от 500 000 лв. "Набирането на този минимален размер няма да е никакъв проблем и се очаква да стане още в първите няколко дни след началото на продажба на дяловете", каза за Investor.bg Стоян Тошев, изпълнителен директор на Ти Би Ай Асет Мениджмънт.
"С регистрацията за борсова търговия се дава възможност за избор на желаещите да придобият дялове - или от гише или от борсата", допълни Тошев. Той каза още, че инвестирането на набраните средства ще започне веднага след постъпването на първите суми във фонда.
"Очакванията са до края на годината нетната стойност на активите да достигне 10 млн. лв.", каза Тошев.
Свързани компании:


Трагедия край София: 17-годишен падна с кола в язовир и се дави
Украйна посочи най-проблематичният въпрос от преговорите за мир
Силно земетресение в Турция
Варненски полицаи с трето място на турнир по стрелба
Убийство потресе Перник
Шнабел от ЕЦБ каза, че е съгласна със залозите за повишение
IndiGo отмени планове заради закъсняло изпълнение на правилата
Полша обмисля нов LNG терминал, за да оформи газовите потоци в Европа след Русия
Стармър посреща Зеленски в „решаващ“ момент за преговорите за Украйна
Докато Лондон отново поглежда към Европа, щетите от Брекзит се оказаха по-големи
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Вицепремиерът Дончев: Социалните партньори подкрепиха бюджета
България поиска разяснение от Турция за навлизането на KAIROS в наши води
Теменужка Петкова: Бюджет’26 ще даде възможност да влезем достойно в еврозоната
Стрелба в норвежки мол, полицията задържа заподозрян