Европейските пазари приключиха сесията в четвъртък без единна посока, докато инвеститорите разглеждаха отчетите на Unilever, Societe Generale, Maersk, Siemens и Adyen, пише CNBC.
Общоевропейският индекс Stoxx 600 завърши деня с лек спад от 0,01%. Секторите също не успяха да намерят единна посока, като при домакинските стоки и автомобилния сектор се наблюдава ръстове от съответно 1,9% и 1,5 на сто, а акциите на компаниите в сферата на здравеопазването поевтиняха с 1,9 на сто.
Британският показател FTSE 100 регистрира спад от 0,44% до 7595,48 пункта, германският DAX напредна с 0,25% до 16 963,83 пункта, а френският индекс CAC 40 записа ръст от 0,71% до 7665,63 пункта.
Акциите на Maersk поевтиняха с 15%, след като датският корабен гигант спря обратното изкупуване на акции и отбеляза „висока несигурност“ в прогнозите си за печалба през 2024 г. на фона на смущенията в Червено море.
Таблица: CNBC
Цената на книжата на Societe Generale също се понижи с 0,9%, след като компанията отчете рязък спад на нетната печалба за четвъртото тримесечие на фона на по-слабия нетен банков доход.
Междувременно акциите на холандската платформа за плащания Adyen поскъпнаха с 22%, тъй като по-високите потребителски разходи увеличиха нетните приходи през втората половина на 2023 г.
Японският Nikkei поведе ръстовете на пазарите в Азиатско-Тихоокеанския регион в четвъртък, достигайки нови 34-годишни върхове, след като публикуван по-рано доклад показа, че централната банка на страната няма да затегне агресивно паричната си политика.
Американските борсови индекси останаха почти без промяна по време на ранната търговия.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси