Водещите индекси на Wall Street започват петък с ръстове, след като ден по-рано Dow Jones Industrial Average отбеляза най-лошата си сесия за годината, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове прибавя 0,13%.
От своя страна широкият измерител S&P 500 напредва с 0,5%, докато технологичният Nasdaq Composite се покачва 0,7%.
В четвъртък Dow се срина с над 600 пункта, или 1,53%, и затвори на ниво 39 065,26 пункта. Това е най-лошата сесия за показателя тази година. Акциите на Boeing поевтиняха най-много - със 7,6%.
През изминалата сесия акциите на производителя на чипове Nvidia поскъпнаха с 9%, след като по-рано излезе отчета на компанията, от който стана ясно, че приходите ѝ са се утроили през първото тримесечие. В петък акциите поскъпват с 0,35%.
По-силните от очакваното икономически данни натежаха в четвъртък, като инвеститорите смалиха вероятността за понижаване на лихвените проценти в САЩ през септември.
„Това, че Nvidia не можа да подкрепи пазара, подчертава, че дори и най-силната компания в S&P 500 не може да се бори с Фед“, коментира Куинси Кросби, главен международен стратег на Financial.
На този фон S&P 500 е напът да отчете седмична загуба от 0,7%, докато Dow се готви да изтрие 2,4%. Nasdaq засега е напът да отчете за седмицата ръст от 0,3%.
Dow ще сложи край на педседмичната си печеливша серия, а S&P 500 четириседмична на фона на притесненията, че Фед няма да намали лихвените проценти това лято.
При американските държавни ценни книжа доходността по 10-годишните и 30-годишните облигации остава без промяна на ниво от 4,475% и 4,579%.
Доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница конкурентни валути, се понижава с 0,4% до 104,74 пункта.
На стоковите пазари цената на петрола расте. Фючърсите върху международния бенчмарк Брент прибавят към цената си 0,7% до 81,9 долара за барел, докато тези върху американския лек суров петрол поскъпват с 0,9% до 77,57 долара за барел.
Цената на златото остава до голяма степен без промяна на 2337,8 долара за тройунция.
Информацията е актуална към 17:30 ч.*


„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
IPSOS: Няма очевиден кандидат за премиер в парламента, освен Стармър
IPSOS: Големият въпрос е жизнения стандарт на британците
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
В НС: Приеха на първо четене промените в съдебната власт
178 възрастни хора от Крит показват пътя към добра старост
Гийермо дел Торо за AI: Казват ни, че изкуството може да се прави с някакво ш*бано приложение
Шишков от Смолян: До седмица ще има решение за пътя до Пампорово