„Корадо-България“ АД няма да разпределя дивидент за втората половина на 2025 г., става ясно от поканата за свикване на общо събрание на акционерите, публикувана на сайта x3news.com
Заседанието е насрочено на 17 юни 2026 г. в Стражица.
Дружеството вече разпредели на акционерите междинен дивидент в размер на 658 431 лева от печалбата на дружеството за първото полугодие, или по 0,05 лева на акция бруто. Решението беше взето на извънредно общо събрание, проведено на 10 септември 2025 г.
Останалата част от печалбата за цялата 2025 г. е в размер на 108 918 лева и се предвижда да бъде отнесена като неразпределена печалба на дружеството.
„Корадо-България“ е от дружествата, които традиционно разпределят дивидент два пъти годишно. Тази практика беше нарушена през последните три години заради растящите разходи предвид войната в Украйна и влиянието ѝ върху цените на енергоносителите и металите.
Компанията приключва 2025 г. с ръст на приходите от продажби от близо 9% до 38,4 млн. лева от близо 35,4 млн. лева за 2024 г. Ръстът на разходите обаче свива печалбата до 767 хил. лева през миналата година спрямо 2 млн. лева през предходната.
Акционерите на „Корадо-България“ ще разгледат и приемат одитирания финансов отчет на дружеството за 2025 г., както и докладите на ръководството и на одита. Предвижда се и избор на нов одитор за тази година – предложено е това да е „Делойт Одит“ ООД.
Акциите на „Корадо-България“ поевтиняват с над 13% в последната година, като пазарната капитализация достига малко над 25 млн. евро, според данните на Българската фондова борса.
Свързани компании:


Увеличават се случаите на чревни инфекции във Варна
Шофьор помете две деца и отказа проба за алкохол
За 7 дни": КАТ написа 31 456 фиша и 3009 акта
Спартак Варна и ЦСКА 1948 откриха сезона в Първа лига с зрелищен мач с 4 гола
Исторически момент: За първи път в България Airbus Beluga ST кацна на летище Бургас (СНИМКИ)
Смъртта на сенатор Греъм лишава Украйна от ключов съюзник
Регулацията на криптопазара не означава непременно допълнителни данъци
Palantir: AI ще промени войните
Palantir: Пентагонът въвежда AI най-бързо в американската икономика
Тръмп: Китай и други съперници на САЩ могат да компрометират изборите, част 2
Трябва ли да гасим мотора в жегите, ако вентилаторът все още работи?
Офанзивата на Peugeot започва с тази кола
Скритата функция на вратата, за която почти никой не знае
Lamborghini отказа да възкреси ръчните скорости
Единствено по рода си Bugatti пенсионира легендарния W16
4 зодии ще се радват на най-много късмет в следващата година - до юли 2027 г.
Левски започна защитата на титлата с победа над Дунав
Рейтингът на одобрение на Путин пада с рекордни темпове от началото на войната
Пекин: Никога не сме се намесвали в изборите в САЩ