Германският автомобилостроител Volkswagen ще инвестира допълнителни до 1,6 млрд. евро в Китай и ще отвори нови заводи в страната, предаде АФП.
Досега компанията е обявила вложения в азиатската държава за общо 4,4 млрд. евро, предвидени до края на 2012 г.
Инвестициите ще бъдат финансирани със собствени средства на двете съвместни предприятия на групата в Китай с местни партньори.
„Както е предвидено, ще достигнем целта да удвоим в дългосрочен план продажбите (в Китай) до два милиона броя“, коментира шефът на компанията за страната, цитиран в съобщение на производителя.
През 2009 г. Volkswagen е продал на местния пазар 1,4 млн. автомобила, като Китай се превърна в най-големият пазар на компанията, изпреварвайки Германия. Общите продажби за миналата година на групата са 6,29 млн. броя.
В Китай Volkswagen присъства от 25 години, като в момента има 7 завода.


Дрон удари търговски кораб в Черно море, има загинал
Ръст на салмонелата и чревните инфекции във Варна
Разкриха митническа измама при деклариране на китайски стоки във Варна
WWF: Повишен е рискът от горски пожари в цяла България
ИПБ: Прилага ли министър Шишков двоен аршин за премахването на незаконното строителство?
Българското розово масло губи позиции под натиск от Иран, Азербайджан
Мария Минчева: Не данъците, а институционалната незрялост спира България
След пет години може да видим хуманоидни роботи в съда
Корпоративна Индия не инвестира, въпреки че е печеливша
Първо Luce, после друго: Ferrari опитва да реши проблема с първия си EV модел
Китай поставя противопожарен бутон в електромобилите си
Новият V8 на Toyota идва, за да промени играта
Пазарът на автомобили на ток попадна в парадокс
Малките сервизи в Европа се вдигат на бунт срещу производителите
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Ял гъби: Журналистът, който разкри връзката на Путин и Кабаева, е открит мъртъв
БАБХ със засилени проверки на продуктите по "Училищно мляко" и "Училищен плод"
Край бреговете на Севастопол са регистрирани седем земетресения
Без вода остава част от Нови Искър утре