Водещите индекси на европейските фондови пазари затвориха на червена територия под влиянието на разпродажбите на американски ценни книжа в глобален мащаб, пише Market Watch.
На търговията повлия и новина от Китай - властите във втората по големина провинция в страната поискаха минните компании да излизат в почивка, за да бъдат осигурени достатъчно въглища заради необичайно голямото търсене.
Това предизвика опасения за енергиен шок в Китай и повлече надолу акциите на компании като Anglo American и BHP Billiton, допълва CNBC.
Сред големите губещи се наредиха автомобилните компании, банките и комуникационните компании.
Така паневропейският Stoxx 600 загуби 0,92% от стойността си до 396,12 пункта, след като повечето сектори в индекса финишираха втората сесия за седмицата със загуби. Това е най-съществената загуба за индекса от началото на ноември 2017 година.
В Германия DAX се понижи с 0,95% до 13 197,71 пункта, а френският САС 40 достигна до ниво от 5 473,78 пункта, което представлява спад от 0,87%.
Един от водещите индекси на Лондонската фондова борса - FTSE 100, финишира при 7 587,98 пункта, или понижение от 1,09 на сто.
Цената на петрола се понижи след очакванията за ръст на добива в САЩ, пише Market Watch. Лекият суров петрол поевтиня с 2% до 64,26 долара за барел. Европейският сорт Brent загуби 1,3 на сто от цената си и търговията към края на европейската сесия се извършваше на ниво от 68,55 долара за барел.
На валутните пазари едно евро се разменя за 1,2426 долара, спрямо 1,2383 долара за евро в понеделник.
Цената на златото се повиши с 0,2% до 1 343,20 долара за тройунция.


Цветлин Йовчев: Рискът за България се увеличава
Избират изпълнител на ремонта на панорамния път Варна – Златни пясъци
Трябва ли да се въведе военна подготовка в училище?
Бургас започва усилена подготовка за „Евровизия“, държавата осигурява 20 млн. евро
Трудовият пазар у нас - временно охлаждане или трайно обръщане на посоката?
Износът на украинско зърно през Черно море практически замря
Питърс от PGIM: Основният проблем на САЩ е дефицитът
Питърс от PGIM: Обратните изкупувания са капка в морето
Руските удари оставят украинските фермери с тонове непродадено зърно
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Германски производител е заплашен от милиард евро глоба
Renault ще запази физическите бутони, дори и да струват повече
SUV-та и комбита крият тайно място в багажника
Porsche 911 остава безспорният крал на спортните автомобили
Гориво няма, руснаците се оплакват, Москва налага цензура (ВИДЕО)
ОДБХ-Пазарджик иззе над 2 тона храни от бабите на пазара на Юндола
Демерджиев за полетите: Българската прокуратура да покаже за кого работи
Менталистът Лиор Сушард ще "чете мисли" в зала 1 на НДК
Пожарите продължават: Извънредно положение и евакуация в Бела Църква, Сърбия