Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) обяви конкурс за две пълни стипендии за обучение в бакалавърска и магистърска програма на университета. Стипендиите са учредени на името на ректора на ВУЗФ доц. д-р Григорий Вазов, като спечелилите могат да ги получават през целия срок на обучението си във ВУЗФ.
В конкурса за бакалавърска стипендия могат да участват български граждани, завършили гимназия или предходната учебна година във висшето училище със среден успех най-малко отличен 5,50. Те трябва да изпратят заявление за участие в конкурса, копие от дипломата си, мотивационно писмо и две препоръки от свои учители, преподаватели или други сдружения до 30 май 2018 година. Победителят ще бъдe обявен до 14 юни 2018 година.
Кандидатите за магистърска стипендия трябва да са завършили бакалавърската си степен със среден успех не по-малко от много добър 5. Те трябва да изпратят до ВУЗФ комплект документи, който съдържа заявление за участие в конкурса (свободен текст), мотивационно писмо, копие на дипломата за завършено висше образование с приложението и препоръки до 24 септември. Специална комисия, съставена от преподаватели от висшето училище ще оценява мотивационните писма на кандидат-стипендиантите, като одобрените ще бъдат поканени на интервю. Спечелилият магистърска стипендия ще стане ясен на 1 октомври.
Всички документи се изпращат на електронна поща marketing@vuzf.bg или на адрес: гр. София, п.к. 1618, ул. “Гусла” № 1, Висше училище по застраховане и финанси, отдел “Маркетинг”. Кандидатите задължително трябва да посочат трите си имена, училище/организация, телефон и е-mail.
Подробности за условията за кандидастването може да откриете на уебсайта на Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ).


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас