Четирите водещи гръцки банки ще финализират до края на седмицата плановете си за рекапитализация и набиране на 14 млрд. евро, съобщава FT, като припомня, че на толкова се изчислява капиталовата дупка във финансовите институции.
В събота Европейската централна банка (ЕЦБ) обяви резултатите от стрес тестовете на банките и гръцкият парламент веднага прие законодателството, с което проправя пътя за държавна финансова инжекция в банковия сектор, припомня изданието.
Според представител на банковия сектор, пожелал анонимност, нуждите на финансовите институции в Гърция са управляеми. Той обаче подчертава, че времето за задоволяване на тези нужди е малко.
По-голямо внимание в момента получава въпросът дали рекапитализацията на Piraeus Bank, National Bank of Greece, Alpha Bank и Eurobank ще засегне дяловете на инвеститорите в тях.
Банките очакват, че ще могат да наберат и повече от 14 млрд. евро от частния сектор, тъй като много от големите инвеститори, сред които Джон Поулсън и Уилбър Рос, се интересуват още от гръцкия банков сектор, въпреки че претърпяха сериозни загуби.
В момента финансовите институции се подготвят за представяния на предстоящите увеличения на капитала пред международната инвестиционна общност.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението