Екстремистката групировка ИДИЛ може да се въоръжи с биологични и химически оръжия при бъдещи терористични атаки в Европа, предупреди френският министър-председател, цитиран от Independent.
Мануел Валс заяви, че Франция е изправена пред сериозна заплаха от поддръжници, свързани с нападателите и атентаторите от атаките в Париж в петък, отнели живота на 129 души.
„Не трябва да изключваме нищо“, каза той. „Казвам това, отчитайки всички предпазни мерки. Но всички знаем и не трябва да забравяме, че има риск и от химически или бактериологични оръжия“.
Валс представи проектозакон пред френския парламент, който ще удължи срока на извънредното положение в страната за още три месеца. Проектът ще бъде представен пред горната камара в петък.
Премиерът каза още: „Тероризмът удари Франция не заради това, което тя прави в Ирак и Сирия, а заради това, което е“.
Междувременно френското вътрешно министерство и прокуратурата в Париж заявиха, че остава неясно дали заподозреният ръководител на атаките от миналата седмица в Париж е убит при акцията в сряда или още е на свобода.
Официални лица заявиха, че властите работят, за да определят дали 27-годишният белгийски гражданин Абделхамид Абауд е сред убитите в хаотичната и кървава акция в апартамент в парижкото предградие Сен-Дени, което остави след себе си двама убити и седем задържани.
Полицията стартира операцията, след като получи информация от подслушвани телефонни разговори, наблюдение и сигнали, предполагащи, че Абауд се крие там.
Парижкият прокурор Франсоа Молен заяви, че самоличността на убитите – включително жена атентатор-самоубиец, се разследват, но нито Абауд, нито друг беглец – Салах Абдеслам, са задържани.
Темата можете да следите тук


Зеленски с призив към НАТО след смъртоносните руски удари край Киев
Разпитват сина на Тони Стораро заради колата му
„България Еър“ с гореща промоция: Еднопосочни билети с до 35% отстъпка до края на годината
Полицията във Варна представи спецтехника по повод професионалния си празник
Започва записването за начално обучение по тенис на корт
„България Еър“ с гореща промоция: Еднопосочни билети с до 35% отстъпка до края на годината
AI трансформира маркетинга и създава нов тип инфлуенсър съдържание
Маша Йовева, Meta: AI ускорява продуктовия дизайн, но емпатията остава ключова
Кафето няма да поскъпва за потребителите, климатът влияе върху борсовите цени
SpaceX е боклук. Това казва пазарът на облигации
Mercedes-Benz GLC на старо – какво да изберете?
Volvo на милион километра търси нов собственик
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Нов лидер по продажби в САЩ шокира Ford и Toyota
Близо половината шофьори не харесват мултимедийните системи
Вижте къде в София няма да има вода на 7 юли, вторник
Детето на прегазената от АТВ Христина мисли, че мама е на работа
30 ранени в Осло при празненствата за победата на Норвегия над Бразилия на Мондиала
Спасителите пак предупреждават: Мъртвото вълнение вече излиза по-рано
преди 10 години Te могат, въпросът е дали искат. Все си мисля, че с тези атаки се цели зрелищност с цел всяване на ужас и страх а не толкова избиване на хора. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Демек вече са ги снабдили...така ми мязат нещата...дано греша. отговор Сигнализирай за неуместен коментар