Над 100 души са загинали още стотици са ранени след няколко атентата тази нощ в Париж. Президентът на Франция Франсоа Оланд обяви, че страната затваря границите си и въвежда извънредно положение, съобщава Ройтерс. Специални мерки за сигурност са въведени и в града, като се претърсва целия район на Париж. Няма да бъдат прекъсвани обаче жп и самолетните връзки.
Най-малко един човек е открил стрелба в ресторант във френската столица. Няколко взрива са избухнали на стадион, минимум четирима въоръжени мъже са открили стрелба в концертната зала Батаклан по време на рок концерт, където са и загинали най-много хора.
Залата се намира близо до редакцията на сатиричното издание Charlie Hebdo, където в началото на годината при терористичен акт бяха убиха 12 души.
Смятате ли, че след последните атентати Европа трябва да затвори границите си и да сложи край на Шенген?
Други експлозии е имало и пред заведение в близост до стадиона Stade de France, където се е играел приятелски мач между Франция и Германия. Оланд е бил на стадиона и е бил евакуиран в щаба на министерството на вътрешните работи, което води антитерористичната операция.
На стадиона е бил и германският министър на външните работи.
Франция от месеци е повишила опасността от терористични организации заради участието на хиляди французи в радикалната организация “Ислямска държава”. Ислямистите приветстваха атентатите с хаштагове в социалните мрежи “Париж в пламъци”.
От прокуратурата в Париж съобщават, че поне осем от терористите са загинали, като седем от тях са се самовзривили.
Над 1 500 военни са мобилизирани във френската столица. Болниците също са мобилизирали персонала си, за да се справят със ситуацията.
Ню Йорк и другите големи американски градове обявиха, че затягат правилата за сигурност след атентатите в Париж. В Голямата Ябълка представители на спецслужбите са разположени по най-невралгичните точки на града, тъй като градът е считан за една от приоритетните цели за терористични атаки след случая с кулите близнаци през 2001 г.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително


преди 10 години .....Всичко, което е нужно, е да им се каже, че ще бъдат нападнати, че те са застрашени, и сторонниците на мира да бъдат обвинени в липса на патриотизъм, като така подлагат страната на риск. Това действа еднакво във всяка страна.==Сега си припомнете великите речи на наШ мъШ! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Някои хора са толкова наивни и глупави, че те вярват, че нито едно правителство в света няма да убива собствените си граждани.Но правителствата се ангажират с такива действия винаги! В безкрайната редица на серия от акции на фалшив флаг, може да се отбележи, например, операция Гладио. Това беше съвместна операция на ЦРУ и италиански служби, по време на която безмилостно бомбардираха по невинни италианци, в очакване на влака на гарата, или на автобусни спирки. Стотици хора бяха убити, и за това обвиниха европейските комунисти, които след Втората световна война са били най-влиятелните в страната и можеха да дойдат на власт на парламентарните избори." Пол Крейг Робъртс отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "...От речта на РАЙХСМАРШАЛ Херман Гьоринг в Нюрнберг: Естествено, обикновените хора не искат война, нито в Русия, нито в Англия, нито в Америка, нито в Германия. Това е разбираемо. Но в края на краищата, винаги е лесно хората да се увлекат на страната на вожда, който определя политиката на страната. Това е просто. Всичко, което е нужно, е да им се каже, че ще бъдат нападнати, че те са застрашени, и сторонниците на мира да бъдат обвинени в липса на патриотизъм, като така подлагат страната на риск. Това действа еднакво във всяка страна.====Без коментар! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Добре ,че мои напомни за 'ъ'бсурда Саудитска Арабия да стане председател на комисията по правата на човека в ООННе съм любител на теориите на конспирациите но се вижда ,че някой търси поводи за да постави хората под ТОТАЛЕН контрол и следене ,и затова пиша за ционизма и исляма - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1552051295073099за ''Библията и науките'' - http://atanasio.blog.bg/drugi/2015/05/18/bibliiata-i-naukite.1362356Обяснил съм и за икономическата система - https://***.facebook.com/boyan.durankev/posts/1678735562404671 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А какво да кажем за "черешката на тортата" - да създадеш на собствената си територия всички условия за избуяване и радикализиране на такива групи от главорези и екстремисти ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години 'В кайна сметка, който сее вертове, ще жъне бури, особенно ако ги тори и полива правилно, както Франция!"....................Болезнено си прав в коментара си ...да не забравяме и Сърбия, там европейците също гледаха с кравешко спокойствие, как се създава плац-д-арм за тази зараза! Като гледаш безучастно, как от твое име и с твоите данъци се изпепеляват държави, сее се смърт и се разбиват съдбите на десетки и стотици милиони човешки същества ... това е което получаваш като резултат ... и възмездие, защото всички ние позволихме на политиците (и тези, които стоят зад тях) да действа по този конкретен начин. Не е излишно да си припомним, че до преди 40-50 години западното общество показаше някакви съпротивителни сили и морални ориентири, младите хора от тази епоха водеха война по улиците на Ню Йорк, Лондон , Париж срещу безумието на агресията във Виетнам ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ха ха аха:) Сега ми попадна това: "италианският информационен тв канал Sky Tg24: "Това е вендета за Сирия. Това е 11-ти септември за Франция"!Много ясно си личи почерка на неграмотен стажант , оставен дежурен в пропагандния отдел на ЦРУ. Едва ли някой от ИД , че назове Сирия, след като тя за тях не съществува , тъй като там е Леванта, а още повече да се използват събитията от 11-ти септември, които са свързани с Ал Кайда, които са съперници на ИД, и единственото което ги обединява, са американските им собственици. Явно нивото в ЦРУ е паднало доста, или пък публиката вече не е в час изобщо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Според публикации , всички терористи са французи! Предполагам, че ответния удар, обещан от "разгневените" Обама , Меркел и Камерън ще бъде по цели във Франция. Оланд също е добре да върне самолетоносача от Сирия и да се заеме с планиране на антитерористични задания в границите на родината си. Не съм сигурен, че при тези удари допустимите цивилни жертви ще са до 70%, както когато същите тези античовеци удрят в чужбина.В кайна сметка, който сее вертове, ще жъне бури, особенно ако ги тори и полива правилно, както Франция! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Гледам, че и тия дето уредиха Саудитска Арабия да стане председател на комисията по правата на човека в ООН и те са изказали съболезнования. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хубав момент да си производител на оръжия ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар