Преминалите през летище София пътници през март 2017 г. са 515 857, което е с 52% повече спрямо март 2016 г.
Пътуващите по международни редовни линии са се увеличили с 53%, а по вътрешни – с 60%. Ръстът при вътрешните полети се дължи както на активното предлагане на промоционални билети от България Ер, така и на започналите в последната седмица на март ежедневни полети до Варна на авиокомпания Wizz Air, съобщават от летището.
Пътувалите с чартърни полети са с 46% повече спрямо миналата година, което се дължи на удължената програма на зимните туристически полети поради продължителните благоприятни условия за ски туризъм по българските курорти.
През март общият брой на кацащите и излитащи самолети на летище София е 4 663, което е увеличение от 26% спрямо същия месец на предходната година. Ръстът се дължи главно на полетите по международни редовни линии, които са нараснали с 30%.
За същия месец са обработени общо 1 743 тона товарни и пощенски пратки, което е с 11% по-малко от предходната година.
Намалението се дължи на спад в превозите на товарните самолети, докато каргото, превозено с пътнически самолети, е нараснало със 7%.
През лятото аеропортът предлага полети с 25 авиокомпании до 68 летища в Европа и Близкия Изток. По 20 от линиите пътниците могат да избират между повече от един превозвач. 40% от всички маршрути на столичното летище са обслужвани ежедневно, като сред тях има и такива с повече от един полет дневно.
Планирано е да започнат полети по нова редовна линия до италианския град Катания в Сицилия, а в края на юни предстои да бъдат открити редовни полети до словашката столица Братислава.
От май до две от най-предпочитаните от столичното летище дестинации – Амстердам и Франкфурт, ще може да се лети и с нискотарифни превозвачи.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас