За ускоряване на реформите в правосъдието, здравеопазването, образованието, администрацията и във водния сектор, призова президентът Росен Плевнелиев след церемонията по освещаването на българските бойни знамена.
Той апелира за съдържателни и дълбоки промени, които да подобрят обществения живот и демокрацията, да променят икономиката, съобщиха от Прессекретариата на Президентството.
Пред журналисти българският държавен глава коментира, че съдебната реформа е "реформата на реформите" и посочи, че промените в Конституцията са добра, но недостатъчна първа стъпка в тази посока.
"Като държавен глава ще работя с всички в държавата - институции, лидери, граждани, така че българското правосъдие наистина да получи своето развитие, съдиите да могат да отсъждат по закон и по съвест, двете колегии във ВСС да заработят както трябва“, каза той.
Плевнелиев призова и да бъде сложен край на политическото противопоставяне и да бъде даден път на идеите и аргументите, а не на "контракултурата".
„Ще продължа да държа посоката на европейското развитие на България, да работя заедно с гражданите, да ги подкрепям във всяка тяхна смислена инициатива и да търся напредък и развитие по стратегическите приоритети на България“, заяви президентът.


Как думата "бангаранга" навлезе в българския език
Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Васил Велев: Може да са нужни по-болезнени мерки за свеждане на дефицита до 3%
Икономически сътресения заплашват най-уязвимите азиатски икономики
Носимите устройства с AI навлизат все повече в прогнозната медицина
Пентагонът тества украински дронове и системи за радиоелектронна борба
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 2
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Украйна откри модерни антизаглушаващи антени върху руски дронове "Гербер"
На ръба: 10 издайнически признака, че някой е дълбоко нещастен
15 модни трика, които всяка жена трябва да знае
АИКБ: Неясни икономически критерии се оставят за бъдещ подзаконов акт
преди 10 години "...Така че положението не се вижда да се оправи, дори напротив. И малкото работещи средни и дребни предприятия скоро ще се изправят пред проблема че няма да има какво да глозгат от комунизма като обучена евтина работна ръка, от там очаквайте скоро още по-голяма криза....Може да съм песимист, но това което пиша са си факти. Отделно, има и други лоши факти, като бързия растеж на държавния дълг, същия този за който затягахме колани в началото на прехода и го плащахме и почти го бяхме разплатили към 2008г., но после започнахме да го трупаме и трупаме ..." Цитирам колега от форума. Още един път сакън , Плевнелиев ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ще продължа да държа посоката на европейското развитие на България, да работя заедно с гражданите, да ги подкрепям във всяка тяхна смислена инициатива и да търся напредък и развитие по стратегическите приоритети на България, заяви президентът.Как ще продължиш...това си е направо плашещо , като се има предвид на какъв хал сме сега...щял да продължи ! Сакън ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар