Застрахователите ще трябва да внасят по 8,50 лв. за всеки отделен автомобил със сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ в Гаранционния фонд. Това става ясно от решение на Комисията по финансов надзор (КФН), взето на 16 ноември.
Вноската към фонда е с този размер от 2007 г., когато беше намалена от 10 лв.
По 0,15 лв. на място ще трябва да внасят застрахователите за местата, за които е сключена задължителната застраховка „Злополука“. За мястото на водача на превозното средство вноска към фонда няма да се прави, уточняват от надзорния орган.
Задължителната застраховка „Злополука“ са длъжни да направят превозвачите, които извършват обществен превоз на пътници.
Застрахователите ще трябва да внасят дължимото към фонда на десето число на втория месец след сключването на задължителните застраховки. Те ще трябва да внесат пълната сума, независимо от това дали клиентът ще плаща разсрочено премията на застрахователя, или не.
Припомняме, че застрахователните дружества поискаха намаляване на вноските към Фонда. Позициите на застрахователите у нас се различават, но общото мнение е, че вноските в Гаранционния фонд не трябва да се увеличават, а трябва да намалеят, коментира Румен Георгиев, директор на една застрахователните компании у нас.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Елизабет Олсън стана майка за първи път
Бананово лате - абсолютен хит при маникюрите
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо