Може и да не са печелили Суперкупата от 20 години, но Dallas Cowboys продължават да трупат фенове, след като отборът, който играе в американската Национална футболна лига, беше посочен като най-скъпия отбор в годишното проучване на Forbes, предава The Guardian.
Изданието оценява тексаския отбор по американски футбол на 4 млрд. долара и така Dallas Cowboys изпреварва Реал Мадрид, който е оценен на 3,26 млрд. долара. Челната петица е попълнена от американски и испански отбори. Както носителят на Суперкупата за тази година The New England Patriots, така и бейзболният New York Yankees са оценени на по 3,2 млрд. долара, а Барселона струва 3,16 млрд. долара според Forbes.
Доказвайки, че успехът на терена не е ключовият за финансовия успех, Washington Redskins е третият по стойност отбор по американски футбол от Националната футболна лига и е оценен на 2,85 млрд. долара.
Най-високо оцененият отбор от английската висша лига е Манчестър Юнайтед, който според изданието струва 3,1 млрд. долара, благодарение на реализираните 703 млн. долара годишни приходи и десетгодишният договор за спонсорство с Adidas на стойност от 1,1 млрд. долара.
Dallas Cowboys е оценен толкова високо, защото играе на голям пазар, има успешен маркетинг и поради приходите от многоцелевия си стадион, който средно събира по 90 хил. от феновете на отбора. Отборът от Далас се развива добре, откакто е собственост на Джери Джоунс, който го закупи за 140 млн. долара през 1989 г.


Варна: Комисия подкрепи наредбата за допълнителните занимания в детските градини
Варненци похвалиха кмета на "Аспарухово"
КЗК предложи пакет от мерки срещу поскъпването на горивата
3957 зрелостници от област Варна ще се явят на матура по БЕЛ
Търси се за кръв за Васил, който бе брутално нападнат в Морската градина на Варна
Мадяр посещава Полша, за да възстанови връзките на Унгария с ключов съюзник в ЕС
Как електромобилите променят световната икономика - филм на Bloomberg TV Bulgaria
Абсолютна „Bangaranga“: как Евровизия 2027 дойде в България
Residential Investment Summit Bulgaria & CEE 2026: инвестиции, masterplanning и новата логика на жилищния сектор
Фонд от $1,8 млрд. по делото на Тръмп срещу данъчната служба поражда спорове
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Каква е опасността от перфектните домати по пазарите и супермаркетите
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Румен Радев: Не искаме таван на надценките, а прозрачност по цялата верига ВИДЕО
Времето утре: На много места ще вали, ще има и градушки
ДБ: Управляващите са тръгнали по една много неприятна плоскост