Франция въвежда от днес нови мерки за стимулиране на жилищния пазар, предоставяйки 2 млрд. евро данъчни облекчения на банките, които предложат ипотечни кредити с нулева лихва, предаде Ройтерс.
Мерките ще разширят броя на хората, които отговарят на условията за ипотечни кредити при нулеви лихви. Купувачите на първо жилище с доходи под определен праг ще получават финансиране до 40 процента от цената на недвижимия имот спрямо досегашните 18-26 процента.
Много домакинства с ниски и средни доходи бяха изгубили надежда, че един ден ще притежават собствено жилище", коментира министърът на жилищното строителство Силвия Пинел при представянето на мерките през ноември.
Вялото строителство е сред основните фактори, дърпащи назад френската икономика през последните години. Силното поскъпване на недвижимите имоти в страната през десетилетието след 2000 г. бе само частично компенсирано след 2012 г. и мнозина купувачи на първо жилище не се решиха да навлязат на пазара.
Пинел изрази надежда новите мерки и някои други облекчения да създадат поне 50 хил. работни места. Според държавния секретар за бюджета Кристиан Екер те ще струват 2 млрд. евро, но ще окажат влияние върху държавните финанси едва от 2017 г. Новите мерки влизат в сила от 1 януари 2016 г.


Черно море играе утре последната си контрола от лагера в Трявна
Хванаха за ден 38 шофьори с алкохол или наркотици
Спипаха поредна порция шофьори във Варна заради алкохол или наркотици
Мирно срещу Лукеи и Дегир срещу Бен Мабрук в резервните битки в SENSHI Grand Prix
Варна приема поредния турнир от веригата „60 години Христо Стоичков“
Таксите през Ормузкия проток стават базов сценарий за Европа
Paramount е напът да си осигури финансирането за поглъщането на Warner Bros.
Оценката на SpaceX ще стане по-ясна следващата седмица
Honeywell Aerospace за стратегията на разделянето
Спортното хранене: Скритият коз в елитния спорт
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Задържаха 33-годишен мъж, пребил съпругата си
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Стилиян Петров се обясни в любов на Паулина за нейния ЧРД
Хамид обвини Демерджиев в лъжа и поиска извинение, той отказа
преди 10 години Друг е въпроса.. трябва ли да се надува нов балон там.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Това е само за лихвите, за да станат нулеви. И сега лихвите са почти 0... така, че с 2 милиарда ще може да се раздадат кредити за към 100 милиарда.Това вече е цифра. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Мдаа, ама бойчето е изтрезнял и я е оправил.. Вместо да каже "благодаря", прави да изглежда неадекватен първият ми пост.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години В Испания доскоро имаше закон според който месечните вноски за ипотеката се признават за разход в данъчната декларацията което е несправедливо , дискриминация и скрита държавна помощ за банкстерите а това за Франция ако е вярно е подобно но тъй като положението е страшно ги разбирам ,че търсят под вола теле ,и пак стигаме до твърдението ми ,че кризата е системна тоест за да функционира сегашната световна финан.система с лихвите и т.н. доходност трябва постоянен растеж но това е невъзможно и трябва нова ''система'' ,и съм обяснил в коментар 18 тук - http://***.investor.bg/***/130/a/prenasishtaneto-s-pari-nasyrchava-kreditiraneto-v-evrozonata-208713/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хаха...бисери валят в следновогодишната нощ ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Бойче седни, допий си, па си легни, почини и като станеш прегледай я пак тая статия :-D. Недей да бързаш.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар