Индексите на борсите в САЩ се понижиха във вторник под натиска на силния долар, съобщи CNCB.
Доларовият индекс, който измерва силата на зелените пари спрямо шест други валути, достигна най-високото си ниво от близо два месеца – 96,17 пункта.
В индекса на сините чипове Dow Jones Industrial Average най-много натежа 3M, а в широкия измерител S&P 500 най-незадоволително се представя секторът на компаниите за комунални услуги. S&P 500 падна под 2 150 пункта по време на сесията, което е ключово ниво на подкрепа. Технологичният индекс Nasdaq изтри 0,2 на сто от стойността си, след като се луташе между ръстове и спадове.
„Сега на пазарите в САЩ има известен вакуум“, казва Бил Мерц, инвестиционен стратег в U.S. Bank Wealth Bank Management. „Звучи като счупена плоча, но ние просто изчакваме“, допълва той.
Златото с доставка декември поевтиня с над 3 на сто до 1 269,70 долара за тройунция и отчете най-слабия си ден от 2013 г.
Инвеститорите следяха и представянето на Deutsche Bank, чиито акции на Wall Street поскъпнаха с над 2%.
Председателят на Фед за Ричмънд Джефри Лакър заяви, че има силен аргумент за повишение на лихвените проценти с цел инфлацията да се държи под контрол.
Доходността по държавните облигации се повиши, като тази по 2-годишните ценни книжа е 0,82%, а тази по 10-годишните е 1,68%.
Американският лек суров петрол WTI поевтиня с 0,39% до 48, 62 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент – с 0,12% до 50,83 долара за барел.
Едно евро се обменя за 1,1204 долара, а курсът на йената е 102,87 йени за долар.
Един британски паунд се обменя за 1,2727 долара.
Пазарите очакват ключовите данни за заетостта в САЩ в петък, а следващата седмица започва сезонът на отчетите с резултатите на Alcoa.


Саръбоюков се класира за финалите на Диамантената лига
Жена е в тежко състояние след падане на автомобил
Илиан Илиев разкри подробности за отиването на Ники Златев в Катар
Витанов: Отворени сме за преговори за ВСС, но без тези, които са с Борисов и Пеевски
Пожар на "Тракия" затруднява движението към София
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
AI създава високодоходни професии, но жените остават встрани
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Единият вероятно руски: Два дрона изплуваха по българското Черноморие за ден
GTA VI изтече онлайн: Кадри, карта и заплаха, че "никой не е в безопасност"
Как да направите антрето по-функционално?
Как една епархия разпали ново напрежение между Сърбия и Черна гора?
преди 9 години А да не говорим, че цената на петрола се ПОВИШИ също доста много вчера. Което би следвало и то да е много положителен сигнал за икономиката на USA. Даа, необясними неща стават в природата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Борсовите индекси в САЩ се понижиха под натиска на силния долар...........................................Брейй! Тоя долар много силен станал бе. Толкова силен, че чак е опасно на американците да не им срути собствената икономика. Която, както доскоро се твърдеше била "най-голямата в света". А ако се съди по вчерашното падане на златото с кажи-речи 4%, което пък от своя страна било "резултат" от очакване за скорошно вдигане на лихвите то тая икономика би следвало да е в напълно перфектно състояние. Но в такъв случай ЗАЩО падат индексите, това не мога да си обясня аз? отговор Сигнализирай за неуместен коментар