Председателят на Федералния резерв на САЩ Джанет Йелън е била в болница в Лондон през уикенда, където е лекувала възпаление на пикочните пътища, съобщи Bloomberg. Йелън е била изписана в понеделник и вече се е отправила към САЩ.
70-годишната Йелън е била приета в петък в болница „Крал Едуард VII“, пише в изявлението на Фед, публикувано в понеделник. Тя се връща във Вашингтон и се очаква да продължи да изпълнява служебните си задължения по план тази седмица.
Йелън беше в Лондон, за да изнесе реч по време на събитие на Британската академия на 27 юни, а след това е останала в Обединеното кралство за кратка почивка със семейството си.
Това е вторият път по време на трите ѝ години начело на Фед, когато Йелън е имала нужда от медицински грижи. През септември 2015 г. тя не можа да довърши своя реч в град Амхърст, щата Масачузетс. По-късно Фед обясни, че тя се е почувствала обезводнена в края на дългото изказване и за всеки случай е била прегледана от лекари. Същата вечер е продължила с планираните дейности.
Bloomberg посочва, че възпаленията на пикочните пътища обикновено са причинени от бактерии и се срещат по-често при жените. Те рядко причиняват дългосрочни проблеми, ако се третират навреме с антибиотици.
Сегашният мандат на Джанет Йелън приключва на 3 февруари и засега президентът Доналд Тръмп не е сигнализирал дали планира да я остави на поста за още четири години, или да номинира наследник. Преди седмица по време на друга реч, запитана за отношенията ѝ с президента, Йелън отказа директен коментар. Тя обаче заяви само, че има добри работни отношения с финансовия министър Стивън Манучин.
Запитана преди седмица за отношенията ѝ с президента, Йелън отказа директен коментар. Тя обаче заяви само, че има добри работни отношения с финансовия министър Стивън Манучин.


219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ
„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
Ваксината срещу рак на Merck и Moderna е пробивът, който чакахме
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 2
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
Вадим Ермолаев все още си задава един въпрос: Кой е искал да го убие?
След осем години чакане: първите F-16 Block 70 летят към Тайван
България удари Украйна на европейското по волейбол
НАТО 3.О: САЩ се отдръпва, а Европа поема по-голяма отговорност за отбраната си
преди 9 години То да е само твоя.. министерството на истината с пълни сила бачка в лицето на Бойчо писача. Не го е срам да се самонарича журналист. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години БАБЕТО е встрес ситуация водеща до увеличаване на кръвната захар и последващи рецидиви по всички органи.Нарушената киселинност е в резултат от поведението на ДОНАЛТ ТРЪМП който извади червен картон на БАБЕТО. Иска или не бабето ще слушка защото ще бъде наритана. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "ц ъ р в у л и" е забранена дума. хахахах *** и ц и р к а :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години хахахах изтриха ми коментара тея *** :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Темата е забавна, заради обещанието и че нямало да има криза "докато сме живи"..Пожелавам и крепко здраве на госпожата, да е жива и здрава и да не ни оставя на кризата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Г-н Попов , на ваше място бих си направил една статистика относно процента на одобрение и неодобрение под статиите които публикувам . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Нека по-сериозно, моля. Няма нужда, предполагам, да припомням, че първата жена, председател на Фед, има несравнимо влияние върху американската парична политика и е на шесто място в класацията на най-влиятелните личности в света за 2016 г. на Forbes. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Мдаа , щом Блумбърг смята за необходимо , нека всички да знаем за пикочните проблеми на платиненото бабе...в следващата статия дайте и епикризата , може да повлияе на инвестиционните решения на някого... отговор Сигнализирай за неуместен коментар