Професионалисти от сектора на бизнес имотите, интервюирани от онлайн изданието National Real Estate Investor, споделят мнението си за предстоящите президентски избори в САЩ и отражението им върху бранша.
Според някои, независимо кой ще обитава Белия дом през следващите четири години, той ще окаже сериозно въздействие върху сектора. Други са на мнение, че по-важни за бъдещето на сектора на бизнес имотите ще са други фактори.
Според Кевин Хакет, президент и главен изпълнителен директор на Rockefeller Group, изборите ще предизвикат засилена активност на пазара в краткосрочен план. Инвеститорите, които отложиха плановете си, ще започнат да изпълняват стратегиите си и ще следят внимателно за сигнали от Вашингтон относно посоката на политиката в сектора.
Стивън Джаф, изпълнителен вицепрезидент на B.H. Management Inc., смята, че светът на имотите след изборите ще се сведе до няколко фактора: лихви, готовност за кредитиране, данъчна политика, потребителско доверие, как банките изкарват на пазара принудително иззетите имоти лошите дългове, държавната визия и лидерството.
И двамата кандидат-президенти изглежда не желаят да правят сериозни преки промени в данъчната политика, които биха могли да повлияят на възстановяването на пазара на имоти.
Джей Бърк, вицепрезидент на Асоциацията на ипотечните банкери в САЩ, твърди, че изходът от изборите ще има най-сериозно въздействие върху данъчната политика. Това ще засегне потока на капитали в сектора на бизнес имотите, а по-късно и оценките.
Гари Моузър, управляващ директор на George Smith Partners, е на мнение, че изборите ще имат положителен ефект върху бизнес имотите, тъй като те до голяма степен ще елиминират несигурността.
Според Стюърт Винър, президент на Wilshire Holding Group, ако Обама бъде преизбран, нищо няма да се промени. Сделките с бизнес имоти и икономиката като цяло ще продължат да страдат.
Ако Ромни бъде избран обаче, има надежда ограниченията, причинени от излишните регулации и действащата данъчна структура да бъдат премахнати, а инвеститорите отново да започнат да купуват бизнес имоти.


Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Без ток във Варна на 15 май 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (15 май)
Виц на деня - 15 май
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Тимчо Муцунски се присети, че трябват и реформи по пътя за ЕС
Бомбата под колата в Говедарци е сложена часове преди дело между мишената и подсъдим
Бизнес Форум 2026: Печелившата устойчивост