Септона България АД-Русе е подало заявление за допускане до търговия на Неофициален пазар на акции на БФБ, съобщи борсата.
Емисията на Септона България е разпределена в 1 233 650 акции с номинал 1 лев. Присвоеният борсов код на емисията е SB0.
Предметът на дейност на Септона - България АД е свързан с производство на фармацевтични и сходни продукти, ветеринарни и химиотерапевтични продукти, диетични и бебешки храни, пластмасови стоки за домакинска употреба, превързочни материали и най-общо хигиенни материали за медицината и болничното обслужване и др.
Производството на дружеството е съсредоточено в две основни направления - готови продукти и полуфабрикати. Септона - България АД е единствено дъщерно дружество на Септона АД - Гърция, като гръцкото дружество притежава 87,97% от дъщерното си дружество.
За миналата година Септона България има приходи от малко над 6 млн. лв. и печалба от 640 хил. лв., сочи справка в Търговския регистър.


Корабът „Храбри" е на тестови ходови изпитания във Варненския залив и Черно море
Обявиха конкурс за директор на общинското предприятие ТАСРУД във Варна
Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Балетното събитие на сезона: "Лебедово езеро" с Анна Циганкова, Гиорги Поцхишвили и Михаела Филева в НДК
ИПБ алармира за саботаж за милиони в МРРБ: Изчезнаха заданията за ремонти на пътищата
Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков за 50 000 лв.
Прекратиха пълномощията на трима депутати от "Прогресивна България"
Добри са условията за туризъм в планините