На 4 юни (четвъртък) на БФБ ще бъдат въведени за търговия книжата на четири нови публични компании, като за целта борсата ги регистрира на Неофициален пазар на акции, Сегмент А.
Дружествата са Бряст-Д АД-Добрич с присвоен борсов код 7В5, Вита Ми Холдингс АД с код VM5, Енергони АД (2EL) и Уелкъм Холдингс АД с присвоен борсов код WCO.
И четирите компании дебютират на БФБ чрез вторично листване.
Емисията на Уелкъм Холдингс е в размер на 50 хил. лв., разпределени в 50 хил. броя обикновени акции, с номинална стойност 1 лев всяка. Инвестиционните намерения на дружеството са да подпише франчайзинг договор с канадската Кофе Тайм, за да представлява марката у нас, както и да изгради верига от типа „кофи-шоп” под собствена марка.
Учредители на Уелкъм Холдингс АД са Василиос Мухтарис с 99,998% от капитала и Димитриос Бинтудис с 0,002%.
Василиос Мухтарис притежава 99,998% и от капитала на Вита Ми Холдингс АД, чиято емисия е в размер на 50 хил. лв., разпределени в 50 хил. броя обикновени акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев всяка.
Основната дейност на това дружество е свързана с пазара на недвижими имоти както в България, така и в Гърция, и по-конкретно с пазара на бизнес имоти. Дружеството смята да изгради търговски център в района на София.
Бряст-Д АД е дъщерно на Албена Инвест Холдинг АД (96,78% дял) и се занимава с производство на пълна гама обзавеждане за хотели и ресторанти, офиси и магазини, вили и домове по типов и индивидуален проект.
Емисията на Бряст-Д е в размер на 400 хил. лв., разпределена в 400 хил. акции с номинал 1 лев.


Гонки продължават да тормозят варненци през нощта
Изтича срокът за подаване на заявления за школите на Общински детски комплекс – Варна
Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Бургас ще бъде домакин на "Евровизия 2027"
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Климатолог за Дунав: Безпрецедентно е, всеки ден имаме спад по 2-3 см
Бургас финтира София и ще бъде домакин на "Евровизия" 2027
Костадин Костадинов: България навлиза в колапс
Край на любовта между Никола Цолов и Крисия?