Американският гигант Microsoft обяви, че е обновил услугата си за безплатна поща Hotmail, която е най-голямата в света с общо 360 млн. потребители. Новото е, че вече могат да се изпращат по-големи приложени файлове и да се провежда разговор (т.нар. „чат“) в реално време, съобщава АФП.
„Вече няма защо да се притеснявате за размера на прикачените документи“, обясняват от компанията. „С новия Hotmail даваме възможност за изпращане на до 10 гигабайта в едно съобщение.“
Получателят на писмото с прикачен един или повече документи всъщност получава линк към сървър на Microsoft - SkyDrive, позволяващ безплатното съхраняване на до 25 гигабайта информация.
„Получателят се сдобива с линк към SkyDrive и може да гледа или сваля изпратените му снимки“, обясняват от Microsoft пред агенцията. Уточнява се, че ако става въпрос за голям документ, потребителят, на когото е изпратен, може да го отвори, използвайки безплатна версия на Microsoft Office, да го прочете и да го променя, ако желае.
Остава възможността за изпращане на „класическите“ прикачени файлове, като възможността за техния размер е увеличена от 10 мегабайта на 25 мегабайта, каквото е положението при Gmail на Google, казват от Microsoft.
Hotmail има и нова функция за мигновени съобщения, каквато е налична и в Gmail.
По данни на Microsoft в безплатната им поща всеки месец се получават по 1,5 млрд. снимки и 350 млн. Office-документа. Информация на компанията за проучвания и анализи Comscore сочи, че Hotmail е имал 359,9 млн. потребители през март 2010 спрямо 283,6 млн. за Yahoo! и 173 млн. за Gmail.


Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Основан от българи стартъп помага на счетоводителите в най-сложните им задачи
Иранската диаспора в САЩ е разделена относно подкрепата си за националния отбор
Брекзит беше избор на сърцето, а не на разума
Филмът „Денят на истината“ подчертава маркетинговата дилема на Холивуд
Пасивните фондове вече не са толкова пасивни
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Бъдещата българска кола: Тествахме Ora 5, която от зимата ще се прави в Ловеч
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Иранската делегация напусна преговорите в Швейцария след заплахите на Тръмп