Въвеждането на еврото не е „искаш или не искаш“. В предприсъединителния договор сме поели ангажимент да го въведем, към момента можем да си позволим да забавим. Това заяви премиерът Бойко Борисов пред журналисти в парламента. Коментарът е по повод непотвърдена информация в британски медии, че след референдума за излизането на Великобритания от ЕС председателят на Комисията Жан-Клод Юнкер искал ускорено въвеждане на еврото в останалите страни членки.
Борисов припомни, че предишният кабинет, който той оглавяваше, а финансов министър беше Симеон Дянков, искаше България да влезе в „чакалнята“ на еврозоната.
Въпреки това сега премиерът увери, че България ще въведе единната валута колкото може по-късно, но пък колкото по-единна иска да е Европа, толкова повече страни трябва да се разплащат с евро.
Борисов все още не е говорил по темата с комисия Жан-Клод Юнкер, защото най-вероятно първо въпросът ще се обсъжда от финансовите министри на страните в ЕС.
"Дълга е процедурата, докато дойде до мен тази тема", уточни премиерът.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“


преди 9 години м чи то Бг реално е в евро зоната , само някой още не го е разбрал отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години aa питаха ни казваш... а може ли да ме насочиш към резултатите от референдума ? линк нещо да дадеш ? в референдума да не сте участвали само ти и още няколко съфорумци ? :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Да се премине към евро е много по добре от това да се стои на ограничена валута - национална. Ако всички в Европа преминат към национални валути и се изгради обменен пазар без спред на който разходите за търговия да се покриват например от рекламодатели по сойтовете на брокерите ще бъде много по добре, но за сега еврото е по добрия вариант от национална валута. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години питаха ни, ти къде дрема ? иначе Боце пак с тази ***.пава реторика ... като не искаш евро излез от ЕС ... до оня ден с дянката ви беше в плана, сега излиза че те карат на сила ... та еааа в популиста отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Въпреки всички позиви (вкл. и референдума), че народът на европа иска да се забави темпото на интеграция, Юнкер продължава, като един пълен *** да си пелтечи европропаганда и това е. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Вие баце не ни питахте дали искаме или не искаме в ЕС, камоли сега да ни питате дали искаме или не искаме еврото ... овцете никой за нищо не ги пита отговор Сигнализирай за неуместен коментар