Европейският комисар по енергетиката Гюнтер Йотингер заяви, че „няма „План Б“ за еврозоната и че се „нуждаем от Съединени европейски щати“, съобщи CNBC.
В кулоарите на 161-та редовна среща на организацията на страните-износителки на петрол ОПЕК във Виена Йотингер подчерта необходимостта европейските лидери да действат бързо, за да спрат задълбочаването на дългова криза в региона.
„Трябва да направим някои конкретни предложения“ за срещата на високо равнище на европейските лидери, която ще се проведе на 28 и 29 юни, посочи той.
По думите му Европа има нужда от „съвместен политически подход“ и трябва да „хармонизира данъчното законодателство“ и да „координира икономическите политики“.
Европейският комисар добави, че всички европейски институции „са наясно с нашето задължение“ на този фронт и че „трябва да бъдем общ европейски отбор“.
Йотингер защити подхода на германския канцлер Ангела Меркел за справяне с кризата и отбеляза, че очаква тя заедно с новия френски президент Франсоа Оланд да работят по-тясно след парламентарните избори във Франция, които ще се проведат през уикенда.
Той смята, че основните инструменти да преодоляване на кризата са временният и постоянният спасителни фондове за еврозоната, като припомни, че първият ще продължи да действа една година повече от първоначално планираното.
Според него обаче общите еврооблигации трябва да дойдат „по-нататък“. Той повтори позицията на Германия по въпроса, че подобни облигации ще премахнат стимула за отделните страни да извършват необходимите структурни реформи.
Колкото до това дали Гърция ще остане в еврозоната европейският комисар би предпочел то да се случи, но решението трябва да бъде взето от гръцките гласоподаватели.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО


преди 13 години Дали е хубаво или не това със СЕЩ е въорос на гледна точка. Съдбата на българия като цяло ще е като на видинско село през "прехода" сравнено със София. От една страна мизерия и провинциализъм от друга никви пречки при малко образование, спеставания и занаят да се емигрира към центъра. Хубаво ли е,. лошо ли е зависи от гледната точка отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Че какво му е лошото на обединението? Може да е лошо за Германците, че ще трябва да се занимават с *** като нас, но това си е изцяло в полза на всички обикновени граждани на България, вече за мутрите олигарсите и т.н. е нормално да е ужасяваща новина. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Tака е, демокрацията е свещенна и иска жертви. Инак защо ще я защитават и ще я налагат на цял свят така ревностно. :DАз пък си мисля че едно обединение ще се окаже полезно за БГ. Единно управление е единствения начин да се постигне що годе изравняване на стандартите. Видя се през последните 20+ години че тоталната ни "независимост" не доведе до особен прогрес. Още от едно време за измислили максимата "Разделяй и владей", е в момента европа е точно така - разделена и се владее неизвестно от кого. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години "Референдумът" е проведен отдавна и е гласувано "ЗА". Проблемът е, че повечето население на Европа все още не е осъзнало своя "избор" и сега трябва да му се помогне чрез кризи. Ако трябва и палки ще играят, и гумени куршуми и струи вода. Важното е да се помогне на населението да приеме "избора" си. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Планът върви с пълна сила :)...ех, че палавници отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Започна да се говори открито за съединяване на Европа. Чудя се дали ще има референдуми или ще има подмяна на властта "отгоре", както стана в Гърция и Италия.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар