Вторият пилот, заподозрян, че умишлено е причинил катастрофата на германския пътнически самолет в Алпите, може да е страдал от отлепване на ретината, но следователите не са сигурни дали неговите проблеми със зрението са имали физиологични или психологически причини, пише днес германският седмичник "Билд ам Зонтаг", цитиран от Ройтерс.
Следователи са открили доказателства, че Андреас Лубиц се е страхувал да не загуби зрението си поради отлепена ретина, посочва вестникът.
Не е ясно обаче дали това се е дължало на органично увреждане или на психосоматично заболяване, при което физически проблеми се причиняват или усложняват от психологически фактори, като например стрес.
Друг германски вестник - "Велт ам Зонтаг", пише днес, че 27-годишният Лубиц е бил лекуван от няколко невролози и психиатри и че в апартамента му в Дюселдорф са били намерени редица лекарства. При полицейския обиск са били открити лични записки, които показват, че Лубиц е страдал от "тежки субективни симптоми на преумора".
Говорител на "Луфтханза" - компанията майка на нискотарифната "Джърмануингс", чийто самолет А320 се разби във френските Алпи, каза, че в авиокомпанията не знаят за психосоматично или някакво друго заболяване на Лубиц.
Говорител на провинциалната прокуратура в Дюселдорф отказа днес да коментира различните медийни твърдения и добави, че няма да има официално съобщение по този повод до утре.
"Билд ам Зонтаг" съобщава също, че приятелката на Лубиц - учителка в основно училище в малък град край Дюселдорф, неотдавна казала пред ученици, че очаква бебе, добавя Ройтерс.
Вчера стана ясно, че Лубиц е познавал отлично района на френските Алпи, в който се разби самолетът. 27-годишният Андреас Лубиц бил член на клуба по делтапланеризъм в родния си град Монтабаур и редовно идвал като тийнеджър с родителите си в района на Систерон - на около 50 км от мястото на катастрофата, за да лети, твърди членът на клуба Франсис Кефер.
Бившата приятелка на Лубиц пък го определи като избухлив. "Когато спорехме за нещо, той избухваше и ми крещеше. През нощта се будеше и викаше: "Пропадаме", защото имаше кошмари". Заплашил, че един ден целият свят ще знае името му.
(БТА)


Осем пострадали при тежка катастрофа край Абланица
Борисов: Помолих Теменужка Петкова да махне от бюджета това, което искаха бизнесът и синдикатите
Желязков: Тази година България има два пъти по-висок икономически растеж от средния за Европа
Защитата на Благомир Коцев оспорва размера на паричната гаранция от 200 000 лв.
Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Признаването на руската окупация ще отключи вълни от насилие далеч отвъд Украйна
Петролът поскъпва за 2-ри ден поред воден от перспективите за излишък на пазара
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
АПС с очакване вотът на недоверие да е успешен
Украйна потвърди: Неизвестни дронове са преследвали самолета на Зеленски
Ванс: САЩ се надява на "добри новини“ за уреждането на конфликта в Украйна
За първи път: Бебе бенгалски тигър се роди в зоопарка в Стара Загора
Борисов тества Пеевски, иска закриване на комисията “Сорос”
преди 10 години А може просто да е заспал на седалката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар