Водещите индекси на Wall Street започват търговията с негативен тренд, но опитват ръстовете от последните две сесии да се запазят и днес, прогнозира CNBC. Търговците са в очакване на първите финансови отчети за третото тримесечие, което е в основата на оптимистичните очаквания, че пазарите ще наваксат първоначалните загуби.
Добро представяне се очаква и за енергийния сектор, след като беше отчетен ръст на цените на петрола с над 2%.
В първите часове Dow Jones започва със слаб ръст от 0,04% до 16 782,84 пункта. Подкрепа на индекса дава представянето на DuPont, чиито акции поскъпнаха с 11% до цена от 56,92 долара за брой.
На този етап компанията е сред най-добре представящите се в ранната търговия отвъд Океана. Оживлението е продиктувано от съобщението за излизането в пенсия на сегашния изпълнителен директор Елън Кулман, считано от 16 октомври. До избор на нов ръководител на компанията постът на Кулман ще бъде поет от Едуард Брийн.
На червена територия обаче е представянето S&P 500. Стойността му намалява с 0,34% до 1 980,38 пункта. Nasdaq също е в отстъпление – с 0,72% до точно 4 747 пункта.
Влияние върху стойността на технологичния индекс оказва търговията на Apple. Акциите й губят 0,66% от цената си до 110,05 долара за брой. В същото време Amazon и Alphabet (Google) записват слаби ръстове (под 0,3% за акциите и на двете компании).
Сериозно поскъпване на цените на петрола предизвикаха сигналите от ОПЕК, че се готвят общи действия в подкрепа на петролните пазари. Така лекият суров петрол отчете повишение на цената от 2,3 на сто до 47,33 долара за барел. Европейският Брент поскъпна с 2,6% и прескочи нивото от 50 долара за барел.
* Данните са актуални към 17:40 часа


Честваме паметта на преподобния Патапий
Тристранката се събира днес
Студентите в България отбелязват своя празник
Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Поскъпна лифтът към Седемте рилски езера
ПП скочи и срещу Бюджет 2: Подайте си оставката преди сряда!
Симеон изненадващо промени царския си подпис
Студентите в България празнуват днес, честит 8 декември
Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан