Акциите на американските борси се търгуват предимно с понижения на фона на смесени резултати от корпоративни отчети, както и на поскъпващ долар, съобщава CNCB.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с около 100 пункта, като 3M и застрахователната компания Travelers Companies натежават най-много и засенчват ръстовете от McDonalds и Microsoft.
Широкият индекс S&P 500 се понижава с 0,3%, след като отвори на зелена територия, а енергийният сектор и телекомите повеждат секторите, които се търгуват с понижения.
Технологичният бенчмарк Nasdaq се движи в тесни граници около нулево изменение.
General Electric, която е компонент на Dow Jones, публикува смесен корпоративен отчет, като надмина очакванията за печалбата, но разочарова, що се отнася до приходите. Индустриалният гигант освен това понижи прогнозата си за печалба на акция.
Технологичният концерн Microsoft обяви, че продажбите на ключовите му облачни продукти са се удвоили през първото фискално тримесечие, което е довело до генерирането на резултати над очакваните от анализаторите. Новината изстреля акциите на компанията до рекорден връх, дори над цената, която бяха достигнали по време на технологичния балон през 1999 г.
Според изчисления на The Earnings Scout 80% от всички 116 компонента на широкия индекс S&P 500, публикували данни към петък, са отчели по-добри резултати за печалбата, а 65 на сто надминали очакванията за приходите.
В петък не се очакват ключови макроикономически данни, но инвеститорите ще следят изказванията на председателя на Фед за Сан Франциско Джон Уилямс и един от управителите Даниел Таруло.
Американският лек суров петрол WTI поскъпва с 0,14% до 50,70 долара за барел, а цената на европейския бенчмарк Брент се повишава с 0,54% до 51,66 долара за барел.
Златото поевтинява с 0,04% до 1 266,95 долара за тройунция.
Едно евро се обменя за 1,0877 долара, а курсът на йената е 103,84 йени за долар.
Доходността по двегодишните облигации се повишава до 0,832%, а тази по 10-годишните се понижава до 1,742%.
*Данните са актуални към 18:00 часа българско време.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
Песков: Зеленски може да дойде в Москва за среща с Путин