Лондонското Хийтроу отново е оценено като най-лошото летище в света за втора поредна година съгласно проучване, направено сред 14 500 произволно избрани пътници. На първо място в класацията като най-предпочитано хората са посочили сингапурското Чанги, а за европейците най-доброто място за излитане и кацане е летище Амстердам Схипхол.
Участниците в проучването, които са летели поне 17 пъти за последните 12 месеца, са поставили парижкото Шарл Де гол и международното летище в Лос Анджелис на второ и трето място в списъка с най-лошите места за пътуване, независимо от разходите за ремонт в размер на 1 млрд. долара, които бяха похарчени за щатското летище.
В резултат на изследването, цитирано от Reuters, ако някой иска романтична ваканция в Париж, по-добре е да избягва маршрута Хийтроу - Шарл Де гол, освен ако не иска съвсем да си развали настроението.
Характеристиките, които са взимани под внимание при проучването, са големина на летището, бързина на обслужване, удобство и отношение на служителите, както и доколко пътниците лесно могат да се ориентират на място.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо
860 кг тютюн и над 1500 кутии цигари откриха в изоставена кариера край Враца
Митничари откриха златно кюлче за 121 010 евро на Капитан Андреево