Стотици бизнес лидери, политици и представители на културните среди от целия свят ще се завърнат в снежните планини на Давос, Швейцария, през следващата седмица. Там те ще дискутират най-новите глобални проблеми, пише CNBC.
Основната тема на тазгодишния Световен икономически форум е „Глобализация 4.0: Оформянето на новата архитектурата в ерата на Четвъртата индустриална революция“.
Кои лидери ще посетят Давос тази година?
4 / 12
Ясинда Ардърн
Новозеландският премиер Ясинда Ардърн също ще навести Световния икономически форум в Давос тази година. Тя ще участва в панелни дискусии на редица проблеми, от психичното здраве до опазването на Земята.
През юни миналата година Ардърн стана първата жена в историята на компанията, която роди, докато е на власт. Освен това стана най-младият министър-председател на Нова Зеландия, когато пое поста чрез коалиционна сделка през 2017 г.
Още галерии
Годишното събиране на богатите и влиятелните е планирано да започне във вторник, 22 януари, и да завърши в петък, 25 януари.
Вижте в галерията ни които са най-изявените лидери, които се очаква да се появят в Давос тази година.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
МОСВ започна спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Синът на Арнолд Шварценегер, Кристофър, е копие на полубрат си Джоузеф Баена
Над 500 студенти посрещат 8 декември на Пампорово
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна
Делян Добрев: Предишният вариант не беше бюджетът на ГЕРБ