Цените на петрола се понижават в сряда, след като в предишната сесия докладът на Американския петролен институт изпрати смесени сигнали за състоянието на пазара, съобщава Investing.com. От друга страна, спадът беше ограничен вероятно заради добрите данни за промишлеността в Китай, където два отделни индекса показаха, че бизнес активността се ускорява.
Американският лек суров петрол WTI поевтинява с 0,24% до 53,88 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент записва спад в цената си от 0,12% до 56,44 долара за барел към 10:10 часа българско време.
Във вторник Американският петролен институт обяви, че резервите в САЩ са се повишили с 2,5 млн. барела миналата седмица. Това беше малко по-малко от очакваното. Запасите от бензин скачат с 1,84 млн. барела, а при дестилираните продукти има рязък спад от 3,73 млн. барела. Резервите в хранилището Кушинг, щата Оклахома, което се счита за разпределителен център за WTI, се повишават с 544 хил. барела.
В сряда ще излезе официалният доклад на Администрацията за енергийна информация и очакванията са той да отчете ръст от 2,85 млн. барела през седмицата, приключила на 24 февруари.
Проучване на агенция Ройтерс показа, че страните в ОПЕК са понижили добива втори пореден месец през февруари. Тогава предлагането от страна на 11-те страни от ОПЕК, които в рамките на договорката трябва да понижат добива, възлиза средно на 29,87 млн. барела дневно, а през януари беше 29,96 млн. барела дневно.
Още новини и анализи за петролния пазар четете тук.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Размяна на "любезности" между Мъск и ЕС заради глоба от 120 млн. евро
Франция представи мощна нова система за борба с дронове
Откриха нови доказателства за селективен канибализъм сред неандерталците в Европа
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас