
Най-луксозният модел на Volkswagen излезе официално от производство. Последният екземпляр от лимузината Phaeton слезе от конвейера на завода в Дрезден, чиито халета ще бъдат преоборудвани в изложбен център.
От официалното съобщение на Volkswagen става ясно, че последният произведен Phaeton е черен на цвят, има 4,2-литров V8 двигател с 335 к.с. и 4MOTION система за задвижване.
Той вероятно ще бъде паркиран редом с първия Phaeton, появил се преди 14 години като част от стратегията на VW да навлезе на пазара на луксозните автомобили.
Все още не е ясно дали Phaeton ще има наследник. Разработването на следващото поколение стартира преди години, но бе замразено заради непредвидените разходи около скандала Дизелгейт. След това се заговори за превръщането на лимузината в луксозен електромобил, но към момента няма официални сведения за подготвянето на подобен модел.
Най-луксозната лимузина в настоящата гама на Volkswagen е Phideon. Този модел дебютира преди месец в Женева, но е предназначен изцяло за китайския пазар.

Що се отнася до завода в Дрезден, той ще бъде затворен и преоборудван в изложбен център за най-новите технологии на концерна. Официалното му откриване е насрочено за началото на април тази година. Персоналът ще бъде преместен в завода в Цвикау и в други съоръжения на производителя, се казва в съобщението.
На по-късен етап производството в Дрезден трябва да бъде подновено, но към момента не се съобщават никакви подробности.
Снимки: Volkswagen


„Гардиън“: Румен Радев се оглежда за мястото на Виктор Орбан в ЕС
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Светът води грешния дебат относно AI безопасността
Трейдъри хеджират риска Фед да снижи лихвите през 2027 г.
Тръмп използва Ким Чен Ун, за да притисне Южна Корея
Meta тихомълком се превърна в един от най-големите AI клиенти на Microsoft
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на BoE, част 1
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Защо войници, родени в Украйна, са се сражавали на страната на Русия?
Забраниха на комунистическата партия в Русия да използва Ленин на изборите
Мадона посрещна 68-ия си рожден ден на остров Корфу, в Гърция
Михаела Маринова пръска чар от плажа
ЦСКА с тежка загуба в Крит, ОФИ взе сериозен аванс