Офертите за “Белене” остават за догодина
в. Стандарт
Оферти за изграждането на АЕЦ "Белене" ще се приемат догодина. Това е решила Националната електрическа компания. Дни преди 15 декември, когато изтичаше срокът, той е бил удължен с 45 дни, съобщи наш седмичник. Отсрочката била дадена по искане на двамата кандидати, потвърди министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров. Те са руската "Атомстройекспорт" и чешката "Шкода Алианс".
Заделиха вино за приемането в ЕС
в. Стандарт
Държавният глава Георги Първанов сложи президентски печат върху три бутилки вино, които ще бъдат отворени, след като страната ни стане член на ЕС. "Мерло ново" е първата продукция на новата русенска винарна "Левента". То е произведено по технологията на френското божоле.
Рекордно евтин хероин - 1 лв. дозата
в. Новинар
Дори за 1 лв. може да се купи доза хероин във Варна, съобщиха за "Новинар". Причината е лесният внос по морската граница, смятат те.В София цената на хероина е паднала до 3,50 лв., а допреди 2 месеца е била 5-7 лв., а в началото на година - 9 лв. Причината е, че вероятно е облекчен вносът на наркотика в страната, смятат наблюдатели. Това става в момент, когато МВР вдига шум за митниците. Толкова евтин хероин има изключително вредно въздействие върху обществото. Тежък наркотик, какъвто е хероинът, става леснодостъпен и към него посягат дори ученици в началното училище. Кондолиза Райс планира визита у нас през 2006 г. в. Сега "Надяваме се да посрещнем държавния секретар на САЩ Кондолиза Райс в България в началото на 2006 г. по време на срещи на НАТО на високо равнище." Това съобщи посланикът на САЩ в София Джон Байърли в специално интервю за "Сега".
"Райс не прескочи, нито заобиколи България при последното си посещение в Европа. Предвид предстоящите срещи няма нищо необичайно в това, че тя не посети София по време на сегашното си пътуване", уточни той.
На 27 и 28 април София ще бъде домакин на неформална среща на външните министри на страните-членки на НАТО, съобщи за "Сега" външният министър Ивайло Калфин. "Това ще бъде важна подготвителна стъпка към срещата на върха в Рига през ноември. Очаква се в София да бъдат дискутирани трансформацията на алианса и бъдещото му разширяване", каза министърът.


„България Еър“ с обновено мобилно приложение за още по-лесно и удобно пътуване
Валидира пощенска марка по повод 100 годишнината на ММФ „Варненско лято“
Иран: Спечелихме войната!
Между 25% и 30% е по-малък броят на пожарите тази година спрямо миналата
Безплатни и анонимни изследвания за ХИВ и хепатит във Варна
Новините в развитие
Данготе привлече $400 млн. преди едно от най-големите IPO-та в Африка
Пазарът на батерии у нас: От повече инвестиции към по-добро управление
Инфлацията ще се задържи около 3% до края на годината, смята Лейн от ЕЦБ
Тръмп: Имаме пълен контрол над Ормузкия пролив
Европа е заплашена от недостиг на моторно масло
Mercedes-Benz W111 се завърна като брутален звяр с 510 коня
Ford Focus на старо – за какво да внимавате
Бивш дизайнер на Ferrari направи китайски SUV с близо 600 коня
Brembo представи най-мощните спирачки в историята си
Само за час: СО получи 40 сигнала за смог, задимяване и неприятна миризма
300€ е приемлива цена за нощувка по време на Евровизия 2027 г.
Разширяват с 25% капацитета на "Капитан Андреево", ще ни струва 43,55 млн. евро
След откритата челюст на мамут: Доброволци тръгват на обход край Дунав
В София пак раздават безплатна вода заради жегите