От 20 април 2006 г. British Airways въвежда промяна в тарифната политика както за еднопосочни, така и за двупосочните тарифи по цялата европейска мрежа на авиокомпанията. Новите тарифи за еднопосочен билет от София до Лондон започват от 80 евро без летищни такси, съобщиха от компанията, уточнявайки, че това са най-ниските тарифи за последните 11 години.
След 20 април се наблюдават и промени в новите двупосочни тарифи на авиокомпанията. Средното намаление на най-продаваните двупосочни билети в България е с 60 евро.
Билетите са с пълна едногодишна валидност и не изискват задължителен престой в събота вечер. Всички двупосочни билети позволяват промени на датите за пътуване срещу доплащане от 50 евро, уточняват от традиционния авиопревозвач.
За първи път British Airways обявява и нови по-ниски тарифи за Club Europe (бизнес класа) до летище Лондон - Гетуик. Новите цени за бизнес класата започват от 362 евро без летищни такси, в сравнение с досегашните 1339 евро без летищни такси.
В края на март British Airways откри нова линия от Варна до Лондон с полети до летище Гетуик два пъти седмично в сряда и събота. От 5 юни честотата на полетите от Варна ще се увеличи на четири пъти седмично, с дните понеделник и вторник.
В момента British Airways лети ежедневно от София до Лондон - Хийтроу. От 2-ри юни полетите от София ще се увеличат с още три до летище Гетуик. Заедно с полетите от Варна, лятното разписание на компанията до британската столица, ще се състои от общо 14 полета на седмица.
British Airways лети до България от 70-те години. Тогава British European Airways (BEA), предшественик на British Airways, извършва първи полет до София, през Белград, а от 1973 г. лети директно до София. Малко по-късно British Oversea Airways Corporation и British European Authority се обединяват в British Airways.


ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf
Земеделец откри 500-килограмова неизбухнала бомба в двора си
Мощна експлозия в завод за боеприпаси край Рим
Бащата на Михаела: Посегнеш ли й - ще ти откъсна ръцете и ще ти изтръгна езика! Бог прощава - аз не!
Александра Начева донесе втори бронз от европейското по атлетика