Предвидените за днес полети от София за Лондон се изпълняват по график с изключение на анулирания полет на British Airways от 14.35 ч., съобщават от Летище - София.
По-рано днес бяха осъществени полети до Лондон на British Airways /с излитане в 5.15 ч. сутринта/ и на България Ер /с излитане в 7.45 ч./. Предвиденият за 19.45 ч. полет на Хемус Ер ще бъде изпълнен по разписание, казаха от компанията.
От авиокомпаниите припомниха, че съгласно предприетите мерки за сигурност и забрана за ръчен багаж пътниците може да носят със себе си в кабината на самолета само документи, необходими за пътуването (паспорт, билет, виза). Могат да носят също портмонета или чантички джобен формат с пари, кредитни карти и документ за самоличност.
Позволени са лекарства, предписани от лекар, необходими по време на полета, като не се допускат течни лекарства - изключение се прави само за тези, които са предварително проверени.
По време на полета могат да се носят също очила без калъфи и кутии, контактни лещи без опаковка с разтвор за контактни лещи, ключове, но без електронни устройства. За тези, които пътуват с малки деца, се допускат храна за бебета, мляко и санитарни продукти, необходими по време на полет.
Всички останали предмети, включително преносими компютри, мобилни телефони, iPod и дистанционни управления е задължително да бъдат поставени в чекирания багаж и предадени за превоз в багажниците на самолета.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро