С малко над 3 млн. лева оборот от търговията с български акции и малки изменения на индексите приключи сесията на БФБ-София.
От сделки с чуждестранни акции се формираха още 444,8 хил. лева, т.е. оборотът общо е малко под 3,5 млн. лева.
Основният индекс SOFIX се повиши с минималните 0,06% до 677,61 пункта, по-широкият BGBX40 – с 0,33% до 147,61 пункта, а BGTR30 – с 0,35% до 765,44 пункта.
Единствено индексът на дружествата със специална инвестиционна цел BGREIT спадна – с 0,65% до 189,89 пункта.
„Доверие Обединен Холдинг“ е най-поскъпващата акция от SOFIX в сесията, с ръст в цената от 1,18%. Същевременно „Фонд за недвижими имоти България“ е най-губещата акция от индекса, поевтинявайки с 0,96%.
Най-поскъпващата акция от BGBX40 е „Параходство Българско речно плаване“ с ръст в цената от 48,51%. На второ място е „Фазерлес“ с 23,13% ръст, следват акциите на „Илевън Кепитъл“ с 4,76% ръст.
Най-губещата акция от BGBX40 е „София Комерс-Заложни Къщи“, която поевтинява с 1,32%. Следва най-губещото дружество от SOFIX.
„Адванс Терафонд“ е най-търгуваната акция с 24 сделки. Следва „Рой Пропърти Фонд“ със 17 сделки и „Химснаб“ с 12.


Виц на деня - 19 юли
Жена е в много тежко състояние след катастрофата с три мотора във Варна
Времето във Варна на 19 юли 2026
Волейнационалите удариха САЩ
Честваме паметта на преподобната Макрина
Войната в Залива ускорява прехода към чиста енергия
Евентуалното завръщане на свръхзвуковите полети ще бъде плавно
Испания приветства китайските производители на коли и... техните работници
Китайският модел Kimi разклаща представата за преднината на САЩ в AI
Германия обсъжда защита на държавните тайни при евентуална победа на AfD
Защо светва лампата на ABS-а?
Фалшиво Ferrari F50 направи за смях американци
10-те страни с най-добри пътища в света
Bentley заменя звука на мотора с... барабани
Ще станат ли всички японски коли еднакви
Млад шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Бургас, има опасност за живота ѝ
Мощни експлозии в Киев след предупреждение за атака с балистични ракети
Мароко и Испания ще се борят за домакинство на финала на Световното през 2030 г.
От запад започват валежи от дъжд с гръмотевици