Mitsubishi е поредният автомобилен производител, който се отказва от дизеловите двигатели, съобщава местното издание Nikkei.
От 2021 г. марката ще спре да предлага модификации с дизелово гориво на голяма част от моделите си. Дотогава нови разработки на дизелови мотори няма да се правят, а се предвижда единствено подобрение на сегашните. През 2021 г. Mitsubishi ще представи два обновени модела - Pajero Sport и Outlander, които ще имат по една дизелова модификация, като тя ще бъде и последната в историята на тези автомобили.
Всички останали глобални модели на Mitsubishi остават без дизелови модификации, като единственото изключение ще ъде направено за модела Delica D:5, предлаган само на японския пазар.
Каква е основната причина за решението на производителя вижте в продължението на материала в Automedia.bg!


Цените на винетките поскъпват с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
Отстранената шефка на кадастъра във Варна обясни за Баба Алино
Мъж пострада при пожар на тераса в новопостроена сграда в курорт край Варна
Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката
Венци Стефанов покрусен заради мелето на "Тракия" с деца от "Славия"
Осигуровки, акцизи, винетки, дълг: Какво се вдига перо по перо с бюджет 2026?
„Шелли“ и „Софарма“? Още български акции могат да влязат в индексите на MSCI
Топлинният купол разкрива колко неподготвени сме за горещините
Компанията майка на Google влиза в индекса Dow Jones
Nvidia прави хуманоидните роботи по-безопасни за работа с хора
Toyota и Nissan признаха за по-лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Тази функция охлажда интериора и в най-големите жеги
Най-ексцентричната Honda се завръща
Шест проблема при Volkswagen Passat CC на старо
Времето в началото на юли: Слънце и летни дъждове, за Джулая ще е хубаво
ПСС: Добри са условията за туризъм в планините
ДБ: Настояваме проектобюджетът да бъде изтеглен и преработен
Русинова: Убихме две деца и възрастен за по-малко от час заради безхаберие
Жена на 59 г. се представя за адвокат в Кюстендил, полицията влезе в офиса
преди 6 години електрификация само в тоя тъn сайт и твойта простта тиkва. В Швабия търкалят 80% дизеляци щот са по-тънки не знам тролей който се зарежда за 3 мин. и може да измине 1000км. с 40л. нафта за 80 леа .... тва мойта каруца го мое и нема си купувам никви електрокари, ти ако искаш хои пеш щот пари за тролей и без тва немаш както и останалите тук зелени *** ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години не става ясно , какво отношение към това , което казвам , има "майка русь"...Явно проблемът е в главата ти . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Нищо подобно червеноармеецо.ДВГ като масово средство за придвижване трябва да се използва все по-малко и затова се минава към електрификация. Двигателите на електричките не се развалят дори и след няколко милиона километра. Това що не е "трън в окото на системата", а? Всичко това което се случва "е трън в очите" само на северноизточните ти работодатели от майка русь. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години По-дългият живот на дизеловия двигател е трън в окото на системата ... ако на всеки 5 години не си купиш нова кола / на кредит , естествено / , настъпва екологическа катастрофа и излизат дебилета ала тунберг да плашат гаргите ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар