Логан Грийн, съосновател на американската компания за споделени пътувания Lyft, се радва на „страхотно тримесечие“.
„Второто тримесечие беше наистина забележително“, казва и финансовият директор Брайън Робъртс. Всъщност конкурентът на Uber успя да спечели отново милиони пътници, да удвои тримесечните си приходи и значително да намали нетната загуба. След години на "изгаряне на пари" финансовите резерви останаха стабилни от началото на годината. Компанията оперира само в САЩ и части от Канада, предава Bloomberg.
Подемът не е за сметка на шофьорите: „Шофьорите участват в това страхотно представяне с рекорден оборот на час“, каза Робъртс по повод публикуването на финансовите резултати на Lyft за второто тримесечие на 2021 г. до края на юни. „Приходите на шофьорите останаха силни и през юли“, каза той. Въпреки че случаите на коронавируса се увеличават отново в Северна Америка, търсенето на услугите на Lyft остава силно.
В разговора с инвеститорите ръководителите заявиха, че компанията ще продължи да плаща стимули, за да примамва шофьорите да се върнат на платформата през третото тримесечие, но и след това, за да посрещне нарастващото търсене. През последните месеци компанията се затруднява да се справи с недостига на шофьори. Попитан за бонусите, главният финансов директор Брайън Робъртс отговори така: „Това е правилното нещо“.
Lyft обаче не предоставя конкретна информация за разпределенията към шофьорите. През юли говорител на компанията заяви, че шофьорите в „най-добрите региони“ печелят повече от 30 долара на час, което е значително повече, отколкото преди пандемията на коронавируса. По същото време конкурентът Uber заяви, че половината от американските шофьори са получавали повече от 32,33 долара на час с активно приложение - така че това включва и моментите, в които шофьорите чакат поръчки или са на път към пътник.
Разходите за реклама се удвоиха
През второто тримесечие на 2021 г. Lyft генерира приходи в размер на 765 млн. долара, което е увеличение от 125% в сравнение с второто тримесечие на 2020 г. и от 26% в сравнение с първото тримесечие Lyft на 2021 г. Това стана възможно чрез удвояване на броя на пътници на годишна база до 17,1 милиона души. В сравнение с първото тримесечие на годината това е увеличение с 3,6 милиона души.
Удвояването на рекламните разходи до около 100 млн. долара очевидно е помогнало на компанията. Нивото отпреди пандемията обаче все още не е достигнато. През четвъртото тримесечие на 2019 г. Lyft вече имаше 22,9 милиона потребители.


Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Изкуственият интелект назова професиите на бъдещето, някои от тях още не съществуват
Доктор: При прегряване човека трябва да се изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Сушата в Европа застрашава есенната сеитба и реколтата догодина
Великобритания затяга контрола върху отбранителните доставки след проблем с Китай
Танкер плати $4,6 млн., за да прескочи опашката в Панамския канал
Зеленски: Украйна удари ключов център на „Роскосмос“ в Русия
Qwen на Alibaba надхвърли 3 млрд. изтегляния, изпревайки Meta и Google
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
На кой пръст се носят пръстените за късмет и успех
След две седмици издирване: Откриха тялото на мъжа, изчезнал в язовир "Доспат"
Суперхрани за женското здраве
Как да влезете във форма след ваканцията: 5 ефективни съвета
Никол Кидман призна - била е лудо влюбена в Том Круз и затова се е омъжила за него едва на 23 години