Движение България на гражданите няма да участва при сформирането на ново правителство, било то служебно или експертно, заяви председателят на партията и министър в оставка Меглена Кунева. Според нея приоритетите за десницата са разширяването и единството на Реформаторския блок. Днес се провежда и Национален съвет на Движението.
Ще бъде даден мандат на ръководството на партията при обсъждането при държавния глава, когато се очаква той да връчи мандат на партията на Меглена Кунева за сформиране на ново правителство.
Кунева не възнамерява да приеме такъв мандат и ще го върне. Според нея Реформаторският блок няма никакво намерение да участва в каквото и да е правителство оттук нататък.
На форума ще бъде направен и анализ на президентските избори. Според Меглена Кунева резултатът на Реформаторския блок е добър и това е вотът на доверие към партията й. Припомняме, че оттам бяха заявили, че при по-малко от 200 хил. гласа, те ще излязат от управлението. Гласовете са повече от 200 хил. и Кунева приема този резултат като позитивен.
"Много е важно да останем себе си. Много е важно да държим на думата си и аз смятам, че Движение България на гражданите няма по никакъв повод и по никакъв начин да се плъзне към популизма. Това е големият въпрос днес", смята Кунева.
Освен да не се плъзга към популизма, Меглена Кунева каза на делегатите, че е необходима радикална нормалност в държавата. Прави впечатление обаче, че нито един представител на друга политическа сила не присъства на форума на Движение България на гражданите, нито един и от съпредседателите на Реформаторския блок.
Повече новини от България можете да прочетете в сайта на Bulgaria On Air.


Министърът на туризма идва във Варна за подготовката на летния сезон
ИАРА погна любителите рибари във Варна
Полицаи преследваха мъж без книжка край Варна
Хороскоп за 22 май 2026
Deep Sentrics иска да бъде българската Palantir
Трябват справедливи цени за храните, но и справедливи глоби за нарушителите
Александър Каролев: Епохата на евтиния дълг приключи
Пазарите вече приемат петрол около $100 като новата норма и за 2027 г.
SpaceX разкри загуба от 4,3 млрд. долара за първото тримесечие
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Сблъсък унищожи две суперколи на Lamborghini
Повече от половината кабриолети на пазара са над 15 години
Когато офроуд инженерството срещне рап-културата
Неочакван брак между Stellantis и Jaguar Land Rover
Добри условия за туризъм в планините, но се очаква влошаване
Ценови натиск, риск от фалити и арбитраж: КЗК предлага спешни мерки за горивата
Русия достави ядрени боеприпаси в Беларус в рамките на военни учения
И отговорите за матурата поскъпнаха: От 50 до 200 евро, може да се плати и с крипто
Европа изостава не заради “Зелената сделка”, а заради липсата на реформи
преди 9 години СГЛОБЯВАНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВО В РАМКИТЕ НА СЕГАШНИЯТ ПАРЛАМЕНТ, ИНАЧЕ ПОПАДАТЕ В ИГРИЧКИТЕ НА БОЙКО! отговор Сигнализирай за неуместен коментар