С три нови мерки Twitter възнамерява да засили битката си срещу езика на омразата и проблематичното съдържание в собствената си платформа.
В свой постинг в корпоративния блог американската компания обяви, че предприема три стъпки в тази насока. Така например тя ще блокира акаунти, които са създадени с цел злоупотреба. При това става дума преди всичко за идентифициране на хора, които постоянно са изключвани от Twitter, но след това многократно създават нови акаунти.
В допълнение компанията възнамерява да подобри алгоритмите, така че блокираното съдържание вече да не се появява в резултатите от търсенето. И като трета стъпка социалната мрежа ще направи спорното съдържание по-малко видимо в полето с новини.
Злоупотребяващите и маловажните отговори ще бъдат показвани по-малко или направо ще бъдат скривани. Съдържанието обаче няма да се се изтрива, то ще може да бъде активно търсено и разглеждано.
С тези мерки Twitter реагира на постоянните обвинения, че мрежата, подобно на Facebook, не съдейства достатъчно активно срещу спама и езика на омразата. Новите функции ще бъдат въведени в световен мащаб в следващите дни или седмици, допълва DPA.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението