Четвъртият по големина строител на жилища в САЩ - Pulte Homes, съобщи, че ще придобие третия по големина играч в бранша Centex Corp за 1,3 млрд. долара под формата на акции с цел да редуцира разходите си и да преодолее рецесията, предава Ройтерс.
Сделката ще създаде най-голямата компания за жилищно строителство по приходи в САЩ. Според договореностите за всяка една акция на Centex Pulte ще плати със 0,975 свои обикновени акции, оценявайки придобиването на 10,50 долара за акция.
Експерти прогнозират покачване на сделките с размяна на акции в засегнатите от кризата сектори, тъй като те позволяват на компаниите да намалят разходите си, а на акционерите да извлекат изгода, когато условията се подобрят. Чрез тези сделки компаниите от затруднените индустрии могат да се обединяват без нужда от изразходване на кеш или привличане на скъпо финансиране.
Pulte ще поеме 1,8 млрд. долара от дълговете на Centex, като нейният дял в новата компания ще възлиза на около 68%. В резултат на придобиването компанията ще намали годишните си разходи с около 350 млн. долара и очаква да погаси дълг за над 1 млрд. долара преди края на годината.
Бордът на директорите и на двете компании вече е одобрил сделката и се очаква тя да бъде финализирана през третото тримесечие.


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид пипер от РСМ
Мъж събуди полярна мечка със сирена, глобиха го
Индия отказа Су-57, а Москва отново го обяви за "без аналог"
Българските храни губят битката на собствения си пазар