Министерство на образованието, младежта и науката (МОМН) обяви обществена поръчка за сключване на договор със собственици на почивни бази, в които да бъдат настанявани деца за така наречения ученически отдих, става ясно от обявление в Агенцията за обществени поръчки.
Почивни бази се търсят в цялата страна, като общият брой на обектите, с които министерството иска да разполага, е 60. Най-малко 25 от тях трябва да са разположени по Черноморието - „в близост, която да позволява ежедневно посещаване на плажната ивица“.
Тези бази трябва да имат общ капацитет за осигуряване на летен отдих през месеците юни-септември на не по-малко от 25 000 ученици при средна продължителност на смяната – минимум 10 дни. Кандидатите трябва да разполагат с минимум 250 души постоянно зает персонал на трудов договор.
За взимане на решение къде ще почиват децата с най-голяма тежест ще е предложената цена, от значение е и капацитетът на почивните бази.
Договори ще се сключват за срок от три години.
Образователното министерство ще изплаща 90% от цената по договора за съответната година, като останалите до 10% могат да се заплатят при доказани инвестиции в базите и при изпълнение над 90% на бюджета на възложителя.
Отварянето на офертите в конкурса ще е на 14 юни.


Путин е измислил нов начин за привличане на хора в армията
Симеон Дянков: За да имаш добро изпълнение на фискалната политика, трябва да имаш играчи
Психолог: Възрастовата граница при употреба на наркотици пада
Ръст на резервациите в Гърция въпреки високите цени
Тръмп премина годишен медицински преглед дни преди да навърши 80 години
В. Терзиев: Икономическият ефект от Евровизия се измерва в стотици милиони евро
ING преследва конкурентоспособност чрез AI програмиране
Кандидатът за нов британски премиер Анди Бърнам е подценяван от пазарите
Горещата вълна в Европа счупи температурни рекорди и свали цените на тока под €0
Казахстан инвестира $10 млрд. в коридора Китай-Европа през България
Китайско комби беше продадено за 700 000 евро
Porsche Macan на старо - за какво да внимавате
Lancia Gamma се завърна като компактен луксозен кросоувър
Кои са електромобилите с най-бързо зареждане
Hyundai вкара Световното по футбол в колите си
Кола се вряза в магазин във Враца, по чудо няма пострадали
Светът на ръба: Украйна, Близкият изток и кризата на дипломацията
Украинци: Не ни съдете, че вземаме руски паспорти - искаме да оцелеем
Две цигански фамилии се биха с мотики в Берковица, има пострадали
Естония: Украйна да продължи да нанася удари по военна инфраструктура в руския тил