Министър-председателят и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов поиска вот на доверие от Изпълнителната комисия на партията, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
На утрешното заседание на правителството премиерът ще предложи Министерския съвет да поиска от Народното събрание гласуване на вот на доверие за цялостната политика на управляващите, предаде Dnes.bg.
Борисов е обявил пред ръководния орган на партията „своето непоколебимо решение да се стигне до тази процедура“.
„Изпълнителната комисия подкрепи напълно и единодушно гласува решението на председателя на ГЕРБ и министър-председател“, се посочва в съобщението.
Ходът на Бойко Борисов идва в деня, в който БСП обяви, че започва консултации за вот на недоверие към правителството заради скандала с подслушаните разговори на висши държавници.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
преди 15 години Правилно, хода е на един истински ПРЕМИЕР ! Не случайно хората вярват в него. Що се отнася до Блогерите-една част от тях-незначителна част-нямат качества, не мислят или си въобразяват, че най-малко са министри или президенти. Народът казва"на бодлива крава, господ рога не дава" или дава, ама по-други...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Цветче, тва го има навсякъде по света. Само че досега не се "знаеше". Защо мислиш Обама похарчи 1,2 милиарда долара за президентска кампания? Там ги няма същите интереси ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Хитър,мъдър и изпреварващ ход. Не стана ли вече ясно на всички,че ГЕРБ и Атака са заедно и ще бъдат заедно още поне два мандата напред и олицетворяват новото център дясно. ДПС напусна тепиха къде от зор,къде от глупост на елита им и изпадна в смешната и тъжна ситуация да си взаимодейства с партията,която " възродително кръщаваше" електората им.Срам и смях... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Съмненията не пораждат факти, но, фактите будят съмнения.Проблем на правителството е министърът на вътрешните работи и това, как той държи премиера за топките. А уж ББ не бил зависел от никого.Да бе, да. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Политиката е мръстно нещо и тези който гласуват за Борисов , трябва да си направят добре сметката ако записите са верни.... Защото ще се характеризират само с една думичка.... мръстници. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Хубав, лош Бойко !!! Като няма по-добър какво да се прави. Кой да дойде, тройната коалиция ли ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години хитър и доста мъдър ход - купува си Атака и няма проблеми. Бащицата не е такъв идеалист-наивник като Фил Димитров. Браво, пак извъртя нещата в своя полза - ББ е добър, ама пусто му пречат....... отговор Сигнализирай за неуместен коментар