Европейските индекси се понижиха в сряда, като акциите на компаниите предлагащи суровини бяха сред най-слабо представящите се, пише MarketWatch.
Паневропейският Stoxx Europe 600 изгуби 0,34% до 258 пункта. Индексът завърши с 1,1% повишение във вторник, след като страховете на инвеститорите за здравето на световната икономика донякъде се успокоиха.
„Все пак тези притеснения все още не са изчезнали напълно”, казва Майк Ленхоф стратег на Brewin Dolphin. „Мисля че много инвеститори се притесняват за изгубената инерция на глобалното възстановяване и това, че не знаем какво ще се случи. Въпросът ще остане отворен още известно време, а това не влияе положително на настроенията”, казва той.
Миннодобивните компании изтриха силните си печалби от вторник, като Eurasian Natural Resources Corp. изгуби над 4%.
Компанията обяви ръст на нетната си печалба от 63% до 902 млн. долара за първата половина на годината, но също така подчерта, че „съществува риск от волатилност на пазара на суровини в краткосрочен план и че управлението на цените остава проблематично”. Миннодобивните Fresnillo и Anglo American също завършиха на червено.
Акциите на BHP Billiton се понижиха, след като компанията заяви, че ще предложи офертата си за придобиване на канадския производител на торове Potash Corp. от по 130 долара за акция директно на акционерите на Potash.
От основните европейски индекси британският FTSE 100 изгуби 0,89% до 5303 пункта, германският DAX се понижи с 0,32% до 6186 пункта, докато френският CAC-40 е изгубил 0,41% до 3648 пункта.
Акциите на шведската авиационна компания SAS Group се повишиха, след като компанията обяви по-добри от очакваното финансови резултати.
Акциите на швейцарския застраховател Swiss Life Holding също се повишиха, след като компанията обяви 89% ръст на нетните си приходи до 268 млн. швейцарски франка за първата половина на годината в сравнение със същия период на миналата година.


Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
6 японски навика за здраве и дълголетие
ЦСКА 1948 победи с 2:1 Арда
5 начина, по които завистта ни вреди
Мадагаскарската пролет се превърна в руска зима: от народен бунт до военна хунта с подкрепа от Кремъл