Всички страни в конфликта в Сирия трябва да спазват постигнатото споразумение между САЩ и Русия, призова германският външен министър Франк – Валтер Щайнмайер в изявление, разпространено от пресслужбата на ръководеното от него ведомство.
Боевете в Сирия трябва да бъдат прекратени най-късно в понеделник, допълва той.
Прекратяването на военните действия ще даде възможност за продължаване на преговорите в Женева за намиране на решение и на политическия конфликт, смята външният министър на Германия.
В изявлението си Щайнмайер приветства постигнатото с много усилия споразумение, защото е имало различни интереси, които е трябвало да бъдат съгласувани, както и заради ситуацията в Сирия, която е сложна и много объркана.
Прекратяването на огъня в цялата страна ще даде възможност за достъп на хуманитарна помощ до стотици хиляди души, посочва се още в изявлението на германския министър.
Сирийски бунтовници обаче вече коментираха, че шансовете на споразумението за примирие, договорено късно снощи, са малки, защото Дамаск и Москва всъщност няма да го спазват, допълва Ройтерс.
Агенцията се позовава на изявления на лидери на умерената Армия на свободата на Сирия, според които Русия и властта в страната не са спазили предишни договорки за прекратяване на военните действия. За капитан Адлу Салам Абдул Разак, говорител на бригадите на „Нур ал Дин ал Зинки“ споразумението ще даде възможност на сирийската армия да групира силите си в Алепо.


От утре започва изплащането на осъвременените пенсии
Силно начало на XX Международен лагер по бойни изкуства с над 1600 участници от 49 държави
Бившият началник на кадастъра във Варна ще съди двама регионални министри
Bulgaria ON AIR ще излъчи премиерно документалната поредица „ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници“
Румен Радев ще се срещне в Анкара с Реджеп Ердоган
Новините в развитие
Милиардерите Порше могат да предотвратят фалита на VW
Крайните партии вече не искат излизане от ЕС, страхът от тях може да е преувеличен
Руска атака разкри слабости в украинската отбрана преди срещата на НАТО
Bulgaria ON AIR ще излъчи премиерно документалната поредица „ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници“
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Hyundai и Kia ще зареждат колите си с ДВГ от вятъра
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
НВИМ чества 110 години, ще покаже знакови експонати
Ужас в Австралия: Разследват майка за канибализъм след смъртта на 4-годишния ѝ син
Освен че е лечебен, невенът со оказа и богат източник на протеини
Веселин Вучков: PNR-системата се ползва само за предотвратяване или разкриване на тероризъм
Bulgaria ON AIR ще излъчи премиерно документалната поредица „ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници“