Операцията на Русия в Сирия й е коствала 33 млрд. рубли (почти 500 млн. долара), коментира руският президент Владимир Путин при среща с военнослужещи, съобщава руската информационна агенция ТАСС.
По негови думи обаче тези средства са били планирани в бюджета на Министерството на отбраната за учения и бойна подготовка през 2015 година и са били преразпределени за осигуряване на операцията. Путин беше категоричен, че боевата подготовка е по-ефективна при реални действия, отколкото при учения и в този смисъл е по-добре разходите да бъдат насочени към бойни действия, а не към учения на полигон.
След края на военната операция в Сирия ще са необходими допълнителни средства за попълване на запасите от техника и арсенала, но те са оправдани, смята руският президент.
„Тези разходи са за укрепването на боеспособността на страната, за решение на стратегически и текущи задачи по осигуряването на безопасността на Русия“, обясни Путин.
Руският президент заяви още, че страната ще продължи да поддържа законно избраното правителство на Сирия.
Помощта ще се изразява във финансова подкрепа, доставка на техника и въоръжение, както и обучение на сирийските военнослужещи. Русия има готовност да помага на Сирия и с разузнавателна информация и при планиране на военни операции.
В началото на седмицата Владимир Путин изненадващо обяви за изтеглянето на руските военни от Сирия. Днес той уточни, че операцията е продължила „достатъчно, за решаване на поставените задачи“. Русия е създала условия за мирния процес в Сирия, убеден е Путин.
Той коментира още, че руските оръжия успешно са издържали изпитанията по време на военните действия в Сирия и това е помогнало да се усъвършенства армията на Русия.
„Съвременните руски оръжия успешно издържаха изпитанията и не на учебните полигони, а в реални условия, по време на боеве“, каза руският президент.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас


преди 10 години Пхахаха...! Ми не са провеждали! Ученията им беха в Сирия! Вместо да изтрепат хиляди невинни животинки по полигоните, изтрепаха хиляди мераклии да режат глави и да ядат човешки сърца. Вместо да трошат макети и бракувани танкове, потрошиха камионите на Билал Ердоган... хахаха... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ........ радати т.раверси в някви шатри ..... ай па и тука ш тееее и в цензурата в държава където вестниците пишат на прва страница думи като далавера, тарикати, джамбази, врътки, схеми и т.н. .... обаче Инвестро се праат на културни .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години и вместо обучения директно live тамън да видат как е и минава метър с 500стин милки. не кат Империята с 4 големи само в Ирак и нишо само метат бомби по *** в някви шатри в пустинята ......и брадатите продължават да си гърмат там .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар