Азиатските пазари записаха предимно спадове в четвъртък, след като на Wall Street борсовите индекси отчетоха смесени движения, съобщи CNBC.
Графика: CNBC
Големите компании в минното дело в Австралия отчетоха спадове, като акциите на Rio Tinto поевтиняха с 5,45%, тези на Fortescue – с 2,58%, а BHP Billiton записа понижение в цената на акциите си от 2,67%.
Японският производител на автомобили Nissan обяви, че главният съизпълнителен директор Хирото Саикава става главен изпълнителен директор на компанията от 1 април. Карлос Гон остава председател на борда и на срещата на акционерите през юни ще се кандидатира за нов мандат. Акциите на Nissan поевтиняха с 0,58%.
Агенция Ройтерс съобщи, че южнокорейската компания SK Hynix обмисля да представи оферта за закупуване на бизнеса на Toshiba с чипове за памет, ако японският технологичен гигант обяви за продажба по-голям дял.
Акциите на Toshiba затвориха сесията със спад от 4,32%, а тези на SK Hynix поевтиняха с 0,79%.
На форекс пазара доларовият индекс беше на ниво 101,32 пункта.
„Щатският долар отново опитва да пробие нивото на съпротива при 101,74 пункта, но неуспехът да го направи вече при второ събитие тази седмица (протоколът на Фед – бел.ред.) подсказва, че има потенциал за краткосрочна слабост“, коментира Мат Симпсън, старши пазарен анализатор в ThinkMarkets.
Йената се търгуваше на ниво 113,25 йени за долар, а австралийският долар се обменяше за 0,7686 щатски долара.
Централната банка на Южна Корея остави основния си лихвен процент без промяна в четвъртък на ниво 1,25%, което до голяма степен беше очаквано.


Представителният духов оркестър на ВМС с три летни концерти във Варна
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Какво време ни очаква в четвъртък?
Осъдиха бизнесдама, търгувала с бижута-менте на Златните
Съдът "отсвири" жалбата на Александър Драгнев, уволнен заради аферата "Баба Алино"
Спадът на Nvidia с $1 трлн. връща оценката ѝ до нивата преди AI бума
Александър Стуб: Ще е по-рентабилно Украйна сама да прави Пейтриът
Александър Стуб: Украйна се нуждае от още системи Пейтриът
Латвия: Русия пробва всякакви провокации
Най-големият оптимист за SpaceX вижда компанията с оценка над $10 трилиона
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Как да подготвите дома си, преди да заминете на почивка в 10 стъпки
ДБ иска ефективно прилагане у нас на санкционните режими по "Магнитски"
България е сред 8-те държави в ЕС, които блокират Сърбия в преговорите с ЕС
Времето утре: Все още на места ще вали и гърми, възможни са градушки