Петролът поскъпва в четвъртък, след като ден по-рано Администрацията за енергийна информация обяви, че резервите в САЩ са се понижили през седмицата до 15 юли, съобщава WBPonline. Това е девета поредна седмица със спад.
Американският лек суров петрол WTI поскъпва с 0,59% до 46,02 долара за барел, а цената на европейския бенчмарк Брент се повишава с 0,66% до 47,48 долара за барел към 9:40 часа българско време.
Понижението в резервите в САЩ възлиза на 2,342 млн. барела, след като предишната седмица спадът беше с 2,546 млн. барела. Прогнозите бяха за понижение от 1,295 млн. барела.
При резервите от бензин имаше изненадващо повишение в размер на 911 хил. барела, при положение че се очакваше спад от 205 хил. барела.
„Мнозина пазарни участници очакваха по-големи спадове по време на пика на сезона, когато се шофира много. Очевидно тези очаквания не бяха оправдани“, посочват анализаторите от Energy Aspects.
Международната агенция по енергетика (МАЕ) леко повиши прогнозите си за ръста на търсенето през 2016 г., както и през 2017 г., като тогава се очаква то да възлиза на 97,4 млн. барела на ден.
Мечите нагласи обаче бяха подхранени от думите на руския министър на енергетиката Александър Новак, според когото е нищожен шансът за постигане на единна позиция за добива заедно с големите световни производителки. Той заяви, че Русия не обсъжда такава опция с ОПЕК и потвърди, че добивът в страната може да се повиши до 30-годишен рекорд през 2016 г.
Инвеститорите очакват в петък доклада на Baker Hughes за изменението в броя на нефтените платформи в САЩ.
Още новини и анализи за петролния пазар четете тук.


Тристранката се събира днес
Студентите в България отбелязват своя празник
Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Студентите в България празнуват днес, честит 8 декември
Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан
Миланската „Ла Скала“ откри сезона с руска опера
Израел обяви нова граница между страната и Ивицата Газа
Деветима от Реал загубиха от Селта на Бернабеу
преди 9 години Поскъва ли? ДРЪЖКИ.... От двадесетина дни на сам почти само спад -справка....http://***.oil-price.net/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар