Производителят на електромобили Tesla е направил подвеждаща реклама на функциите за автопилот и за пълно самоуправление като на предоставящи автономен автомобилен контрол. Това заяви транспортният регулатор в щата Калифорния, САЩ, цитиран от Ройтерс.
Според Калифорнийския департамент по моторни превозни средства (DMV) компанията е подвела възможните клиенти с реклама, която е надценила доколко добре работят нейните развити системи за подпомагане на водача, или т. нар. ADAS.Tesla "е направила или разпространила твърдения, които са неверни или подвеждащи, и не са базирани на факти", посочват от DMV.
Превозните средства с функции за автопилот и пълно самоуправление "не са можели по време на тези реклами, както и в момента, да действат като автономни превозни средства".
Според Tesla автопилотът "позволява на колата ви да управлява, ускорява и да спира автоматично в рамките на своята лента", докато функцията за самоуправление дава възможност на превозните средства да сменят лентите и да следят пътните знаци.
Според сайта на автомобилопроизводителя и двете функции "изискват активен надзор на шофьора" с "напълно внимателен" водач, чиито ръце са разположени на кормилото и "не правят превозното средство автономно".


Трима се озоваха в арестите във Варна и региона заради наркотици
Арестуваха 33-годишен варненец за кражба
По 4987 евро от БВП се пада на човек от населението
НСИ: Работещите българи са 3, 726 млн. души
Осем пострадали при тежка катастрофа край Абланица
Airbus е на 133 самолета от годишната си цел
Gol.bg празнува: 20 години истинска спортна журналистика
Признаването на руската окупация ще отключи вълни от насилие далеч отвъд Украйна
Петролът поскъпва за 2-ри ден поред воден от перспективите за излишък на пазара
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Звездата от Mortal Kombat Кари-Хироюки Тагава почина на 75 г.
Правителството или ще се самосрути, или ще бъде срутено от ДПС
Защитата на Благомир Коцев обжалва размера на гаранцията му от 200 000 лв.
ПП внесоха вота на недоверие: Бъдещето принадлежи на младите
Пиян младеж предизвика катастрофа с двама пострадали